Get Adobe Flash player
  Urząd Gminy Siennica Różana
Siennica Różana 265 A
22-304 Siennica Różana 
    tel. 82 575-92-81
fax. 82 575-99-00
e-mail: Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie w przeglądarce obsługi JavaScript.
    Godziny urzędowania:
poniedziałek-piątek 7.30-15.30
Konto: 83 8200 1021 2003 2100 0606 0029
                                          Biuletyn
Informacji
Publicznej
Błąd
  • JUser::_load: Nie można załadować danych użytkownika o ID: 63

Artykuły

Budowa Strażnicy OSP oraz Centrum Kultury z Biblioteką w Siennicy Różanej

W 2005 r. Gmina Siennica Różana rozpoczęła budowę nowoczesnej strażnicy Ochotniczej Straży Pożarnej i Biblioteki w Siennicy Różanej.

Budowę rozpoczął etap I t.j. stan surowy otwarty, który zostanie zakończony w III kwartale 2006 r.
Dane kubaturowe i powierzchniowe:

  • kubatura - 8096 m3
  • długość x szerokość - 39,2 m x 17,12 m
  • powierzchnia użytkowa parteru - 496,39 m2
  • powierzchnia użytkowa poddasza - 512,53 m2

Cel zadania

Budowa Centrum Kultury z biblioteką związana jest z zapotrzebowaniem ludności, działaczy kultury na kompleks spełniający centrum kulturalne Siennicy Różnej. Dwukondygnacyjny układ obiektu z 3 niezależnymi wejściami oraz wydzielonym podnośnikiem dla niepełnosprawnych, będzie stanowił dobre rozwiązanie. W obiekcie zlokalizowane są czytelnie, zaplecza, magazynowe,  pomieszczenia socjalne, WC oraz duża sala na poddaszu razem z pomieszczeniami socjalnymi, WC i magazynowymi. Obiekt będzie posiadał klimatyzację.

Duża powierzchnia użytkowa zapewni możliwość rozwoju kulturalnego mieszkańców, zespołów ludowych, młodzieżowych zespołów muzycznych. Twórcy kultury tacy jak: malarze, poeci, zespoły ludowe i młodzieżowe będą mogli się rozwijać i tworzyć w bardzo dobrych warunkach lokalowych.

W budynku zlokalizowano także czytelnie internetową pozwalającą na nieodpłatne korzystanie z sieci internetowej, dzięki której będzie można pozyskać bardzo dużo dodatkowych informacji.

Spotkania, wystawy, koncerty i uroczystości różnego rodzaju, jak np. Gminny Opłatek Ludowy, Wystawy Malarskie będzie można organizować w owym budynku co stanowczo poprawi wizerunek kulturalny miejscowości Siennica Różana. Bliskość amfiteatru zlokalizowanego w parku podworskim pozwoli na tworzenie oryginalnych spotkań kulturalnych, społecznych oraz organizowania uroczystości o lokalnym i regionalnym zakresie.

Ponadto bardzo ważnym atutem budowy Centrum Kultury z biblioteką jest sąsiedztwo trzech szkół:

  • Szkoły Podstawowej,
  • Gimnazjum Publicznego,
  • Zespołu Szkół.    

Budowa strażnicy OSP w Siennicy Różanej zapewni ulokowanie w nowoczesnym obiekcie jednostki OSP w Siennicy Różanej. W obiekcie zapewnione są garaże na sprzęt lekki i średni. Posiada zaplecze sanitarne. Strażnica została zlokalizowana w części parterowej całego obiektu.

 

 

 


 

Budowa została zakończona w kwietniu 2008 r.