Get Adobe Flash player
  Urząd Gminy Siennica Różana
Siennica Różana 265 A
22-304 Siennica Różana 
    tel. 82 575-92-81
fax. 82 575-99-00
e-mail: Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie w przeglądarce obsługi JavaScript.
    Godziny urzędowania:
poniedziałek-piątek 7.30-15.30
Konto: 83 8200 1021 2003 2100 0606 0029
                                          Biuletyn
Informacji
Publicznej
Błąd
  • JUser::_load: Nie można załadować danych użytkownika o ID: 63

Edukacja ekologiczna

Edukacja ekologiczna

Członkowie kół  ekologicznych w Szkołach  wraz z  pozostałą  młodzieżą  szkolną starają się segregować odpady  oraz je wykorzystywać lub sprzedawać jako surowce do powtórnego wykorzystania.

 W Szkole Podstawowej w Siennicy Różanej działa teatrzyk ekologiczny „Zielone Żabki”, który przygotowuje wiele spektakli dla uczniów. Częstym ich tematem jest problem nadmiernej produkcji śmieci przez ludzi i podawanie sposobów jak temu zapobiec.

Każdego roku w ramach akcji „Sprzątamy Planetę Ziemia”, uczniowie szkół wyjeżdżają do lasów i dokonują sprzątania obrzeży lasu oraz dzikich wysypisk śmieci. Uczniowie są zaopatrzeni w gumowe rękawice i worki a zbierane śmieci i odpady odpowiednio selekcjonują. Zebrane odpady takie jak: metal, papier, szkło wywozimy do odpowiednich punktów skupu. Uczniowie porządkują również tereny wokół szkół i najbliższą okolicę oraz posesje wokół swoich własnych domów.

W szkołach jest organizowany „Zielony Tydzień”. W tym czasie uczniowie przystępują do konkursów ekologicznych. W ramach „Zielonego tygodnia”, uczniowie wykonują różne ciekawe rzeczy z odpadów. Pomysłów jest bardzo wiele, a najciekawsze z nich to: strachy na wróble, flakony, donice, kukiełki, lalki, samoloty, samochody.

Członkowie kół ekologicznych organizują po najbliższej okolicy marsz ekologiczny niosąc transparenty, hasła oraz różne przedmioty codziennego użytku potrzebne w domach i bardzo dekoracyjnie wykonane z odpadów. Marsz cieszy się dużym zainteresowaniem mieszkańców najbliższej okolicy i wpływa na rozbudzenie w nich wiedzy z ekologii i powtórnego wykorzystania odpadów.

W szkołach organizowane są wystawy przedmiotów wykonanych z odpadów. Cieszą się one dużym zainteresowaniem młodzieży szkolnej. W ramach zajęć „Zielonego Tygodnia” uczniowie sprzątają teren wokół szkoły, park szkolny i najbliższą okolicę. Na koniec roku szkolnego z pieniędzy pozyskanych ze sprzedaży surowców szkoły zakupują kosze na śmieci i doniczki na kwiaty.