Get Adobe Flash player
  Urząd Gminy Siennica Różana
Siennica Różana 265 A
22-304 Siennica Różana 
    tel. 82 575-92-81
fax. 82 575-99-00
e-mail: Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie w przeglądarce obsługi JavaScript.
    Godziny urzędowania:
poniedziałek-piątek 7.30-15.30
Konto: 83 8200 1021 2003 2100 0606 0029
                                          Biuletyn
Informacji
Publicznej

Ogłoszenia

Zarządzenie Kierownika GOPS w Siennicy Różanej

Nowa forma Karty Dużej Rodziny

Z dniem 1 stycznia 2018 roku Karta Dużej Rodziny uzyskała nową formę dokumentu elektronicznego. Jest to e-dokument, umożliwiający członkom rodzin wielodzietnych korzystanie z przysługujących im uprawnień, w tym zniżek ustawowych.

Karty w formie elektronicznej udostępniane są posiadaczom w przeciągu kilku minut od momentu pozytywnego rozpatrzenia wniosku i wysłania zamówienia na Karty.

Dotychczasowi posiadacze KDR również mogą ubiegać się o jej wydanie w wersji elektronicznej. Wnioskowanie od razu o obie formy Karty wiąże się z brakiem obowiązku ponoszenia opłaty za domówienie drugiej formy. Zwolnione z opłaty są również rodziny, dla których wniosek o KDR został złożony przed 1 stycznia 2018 r. i dla których wniosek o domówienie KDR w formie elektronicznej zostanie złożony najpóźniej do 31.12.2019 r.

Karty Dużej Rodziny w formie elektronicznej są atrakcyjnym narzędziem, które w znacznym stopniu ułatwiają rodzinom wielodzietnym korzystanie z przysługującym im zniżek.

Wnioskowanie o Kartę elektroniczną nie jest trudne. Na poniższych stronach internetowych Ministerstwa Rodziny, Pracy i Polityki Społecznej znajdują się wyczerpujące informacje dotyczące wnioskowania o KDR w formie elektronicznej:

 

https://empatia.mpips.gov.pl/web/piu/dla-swiadczeniobiorcow/rodzina/karta

https://www.mpips.gov.pl/wsparcie-dla-rodzin-z-dziecmi/karta-duzej-rodziny/

 

Kierownik Gminnego Ośrodka Pomocy Społecznej w Siennicy Różanej ogłasza otwarty i konkurencyjny nabór na wolne stanowisko: pracownik socjalny

Siennica Różana, 22.11.2017 r.          

 

Kierownik Gminnego Ośrodka Pomocy Społecznej w Siennicy Różanej

ogłasza otwarty i konkurencyjny nabór na wolne stanowisko: pracownik socjalny

 

1. Nazwa i adres jednostki: Gminny Ośrodek Pomocy Społecznej w Siennicy Różanej, Siennica Różana 265A, 22-304 Siennica Różana

 2. Określenie stanowiska: Pracownik socjalny

Czytaj więcej...

Uwaga - nowe okresy zasiłkowe dla świadczeń rodzinnych, 500+ i funduszu alimentacyjnego

INFORMACJA W SPRAWIE WNIOSKÓW O USTALENIE PRAWA DO ŚWIADCZEŃ RODZINNYCH,  ŚWIADCZEŃ Z FUNDUSZU ALIMENTACYJNEGO ORAZ ŚWIADCZEŃ WYCHOWAWCZYCH NA NOWE OKRESY ZASIŁKOWE

Jeśli wnioskodawca złoży kompletny i prawidłowo wypełniony wniosek o świadczenie wychowawcze na kolejny okres w terminie do 31 sierpnia, przyznanie i wypłata świadczenia wychowawczego za październik nastąpi do 31 października. Oznacza to, że zostanie zachowana ciągłość wypłat świadczenia także od pierwszego miesiąca nowego okresu. Złożenie wniosku we wrześniu spowoduje, że ustalenie prawa do świadczenia wychowawczego i jego wypłata za październik i listopad nastąpi nie później niż do 30 listopada. W przypadku gdy wniosek zostanie złożony w październiku, przyznanie i wypłata świadczenia wychowawczego za październik, listopad i grudzień nastąpi nie później niż do 31 grudnia. Gdy wniosek zostanie złożony w listopadzie, ustalenie prawa do świadczenia wychowawczego oraz wypłata świadczeń przysługujących od miesiąca złożenia wniosku, następuje do dnia 31 stycznia następnego roku.

Czytaj więcej...

Pomoc dla osób uzależnionych behawioralnie

Promujemy telefon dla osób uzależnionych behawioralnie (hazard, zakupy, praca, seks, nowe technologie, kompulsywne objadanie się). Dzwoniąc pod ten telefon można uzyskać informacje na temat uzależnień behawioralnych, poradę i wsparcie.

Czytaj więcej...

Zniesiony nakaz utrzymywania drobiu lub innych ptaków w gospodarstwie

 POWIATOWY LEKARZ WETERYNARII W KRASNYMSTAWIE

w związku z wejściem w życie w dniu 06.04.2017r. rozporządzenia Ministra Rolnictwa i Rozwoju Wsi z dnia 4 kwietnia 2017r. w sprawie zarządzenia środków związanych z wystąpieniem wysoce zjadliwej grypy ptaków informuje że zostaje zniesiony nakaz utrzymywania drobiu lub innych ptaków w gospodarstwie, w szczególności w zamkniętych obiektach budowlanych lub innych miejscach w sposób uniemożliwiający kontakt z drobiem lub innymi ptakami utrzymywanymi w innych gospodarstwach oraz ograniczający ich kontakt z ptakami dzikimi.

Czytaj więcej...

Świadczenia z funduszu alimentacyjnego oraz świadczenia rodzinne.

Świadczenia z funduszu alimentacyjnego - wnioski na nowy okres zasiłkowy

Gminny Ośrodek Pomocy Społecznej w Siennicy Różanej informuje, że od dnia 01.08.2016 r. rozpoczyna przyjmowanie wniosków na świadczenia z funduszu alimentacyjnego na nowy okres świadczeniowy trwający od dnia 01.10.2016 r. do dnia 30.09.2017 r.

 

Czytaj więcej...

Stowarzyszenie Osób z Niepełnosprawnością Zbyszko w Chełmie

Stowarzyszenie Osób z Niepełnosprawnością i Ich Przyjaciół Zbyszko w Chełmie przedstawia informacje o realizowanych działaniach na rzecz aktywizacji osób niepełnosprawnych. 

 

Plakat 1 - kliknij

Plakat 2 - kliknij

Plakat 3 - kliknij

INFORMACJA O MOŻLIWOŚCIACH FINANSOWEGO WSPARCIA W ZAKRESIE TWORZENIA LOKALI SOCJALNYCH, MIESZKAŃ CHRONIONYCH, NOCLEGOWNI I DOMÓW DLA BEZDOMNYCH

 

 

 

Pod koniec 2006 roku powstał pakiet rozwiązań o charakterze prawno-ekonomicznym służący wsparciu samorządów gmin i organizacji pożytku publicznego, podejmujących się zadań w zakresie budownictwa socjalnego:

 

Czytaj więcej...

Wyniki naboru na wolne stanowisko urzędnicze - podinspektor ds. świadczeń rodzinnych i funduszu alimentacyjnego w Gminnym Ośrodku Pomocy Społecznej w Siennicy Różanej

 

 

 

 Wyniki naboru na wolne stanowisko urzędnicze - podinspektor ds. świadczeń rodzinnych i funduszu alimentacyjnego w Gminnym Ośrodku Pomocy Społecznej w Siennicy Różanej, Siennica Różana 265A, 22-304 Siennica Różana

Czytaj więcej...

Informacja o wynikach naboru na stanowisko asystenta rodziny

Informacja o wynikach naboru na stanowisko asystenta rodziny

 Informuję, że w wyniku zakończenia procedury naboru na w/w stanowisko wybrana została Pani Agnieszka Zaworska, zam. gm. Siennica Różana

Data ogłoszenia konkursu: 04 grudnia 2015 r.

Data zamknięcia przyjęcia ofert: 18 grudnia 2015 r.

Data rozstrzygnięcia: 28 grudnia 2015 r.

Czytaj więcej...

Informacja dotycząca naboru na stanowisko urzędnicze - podinspektor ds. świadczeń rodzinnych i funduszu alimentacyjnego w Gminnym Ośrodku Pomocy Społecznej w Siennicy Różanej

Lista osób zakwalifikowanych do następnego etapu naboru tj. rozmowy kwalifikacyjnej na wolne stanowisko urzędnicze - podinspektor ds. świadczeń rodzinnych i funduszu alimentacyjnego w Gminnym Ośrodku Pomocy Społecznej w Siennicy Różanej:

  1. Małgorzata Chadaj, zam. gm. Siennica Różana

W/w osoby, które uzyskały najwyższy wynik z testu kwalifikacyjnego, zapraszamy na rozmowę kwalifikacyjną, która odbędzie się w dniu 29 grudnia 2015 roku (tj. wtorek) o godz. 09:00 w siedzibie Gminnego Ośrodka Pomocy Społecznej w Siennicy Różanej, Siennica Różana 265A.


Kandydaci zostaną poproszeni o okazanie dowodu osobistego.

Pomoc żywnościowa

 PROGRAM OPERACYJNY

POMOC ŻYWNOŚCIOWA

2014-2020

              Ministerstwo Rodziny,

                  Pracy i Polityki Społecznej

UNIA EUROPEJSKA

 EUROPEJSKI FUNDUSZ POMOCY

NAJBARDZIEJ POTRZEBUJĄCYM

 

 Program Operacyjny Pomoc Żywnościowa 2014-2020

Od końca 2014 r. w Polsce realizowany jest Program Operacyjny Pomoc Żywnościowa 2014-2020 (PO PŻ). Program współfinansowany jest ze środków Europejskiego Funduszu Pomocy Najbardziej Potrzebującym (Fund for European Aid to the Most Deprived – FEAD).

Program został opracowany zgodnie z Rozporządzeniem Parlamentu Europejskiego i Rady (UE) nr 223/2014 z dnia 11 marca 2014 r. w sprawie Europejskiego Funduszu Pomocy Najbardziej Potrzebującym.

Czytaj więcej...

Lista kandydatów spełniających wymagania formalne w naborze na wolne stanowisko urzędnicze Podinspektor ds. świadczeń rodzinnych i funduszu alimentacyjnego

          Siennica Różana, dnia 21.12.2015 r.

Gminny Ośrodek Pomocy Społecznej

w Siennicy Różanej
Siennica Różana 265A
22-304 Siennica Różana

 

Lista kandydatów spełniających wymagania formalne w naborze

na wolne stanowisko urzędnicze

 Podinspektor ds. świadczeń rodzinnych i funduszu alimentacyjnego

(nazwa stanowiska pracy)

   

Czytaj więcej...

Lista kandydatów spełniających wymagania formalne w naborze na wolne stanowisko Asystent rodziny

          Siennica Różana, dnia 21.12.2015 r.

Gminny Ośrodek Pomocy Społecznej

w Siennicy Różanej
Siennica Różana 265A
22-304 Siennica Różana

 

Lista kandydatów spełniających wymagania formalne w naborze

na wolne stanowisko

Asystent rodziny

(nazwa stanowiska pracy)

   

Czytaj więcej...