Get Adobe Flash player
  Urząd Gminy Siennica Różana
Siennica Różana 265 A
22-304 Siennica Różana 
    tel. 82 575-92-81
fax. 82 575-99-00
e-mail: Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie w przeglądarce obsługi JavaScript.
    Godziny urzędowania:
poniedziałek-piątek 7.30-15.30
Konto: 83 8200 1021 2003 2100 0606 0029
                                          Biuletyn
Informacji
Publicznej

Rok 2011

Przegląd Piosenki i Pieśni Patriotycznej

W zorganizowanym 27 listopada 2011 r. przez Gminny Ośrodek Kultury Przeglądzie Piosenki i Pieśni Patriotycznej wzięło udział 13 zespołów wokalnych oraz 7 solistów. Uczestnicy przeglądu udowodnili, że o tak ważnych wartościach mogą śpiewać zarówno chóry jak i kapele ludowe. Poza konkursem wystąpiła również Młodzieżowa Orkiestra Dęta w Siennicy Różanej.

Czytaj więcej...

Spotkanie „Demaskujemy mity o gazie łupkowym”

Z inicjatywy poseł do Parlamentu Europejskiego prof. Leny Kolarskiej-Bobińskiej 19 listopada 2011 r. w Urzędzie Gminy Siennica Różana odbyło się spotkanie pn. „Demaskujemy mity o gazie łupkowym”, w którym wzięli udział niezależni eksperci z Państwowego Instytutu Geologicznego, Okręgowego Urzędu Górniczego w Lublinie, Regionalnej Dyrekcji Ochrony Środowiska w Lublinie oraz Wojewódzkiego Inspektoratu Ochrony Środowiska.

Czytaj więcej...

Zaduszki malarskie z "Paletą"

Stowarzyszenie Twórców Kultury PALETA powstało na bazie działającej od roku 2002 Grupy Plastycznej PALETA. Grupa powstała w Krasnymstawie mając na celu promowanie, upowszechnianie i integrowanie środowisk twórczych miasta i powiatu oraz rozwijanie talentów i warsztatu swoich członków.

Czytaj więcej...

Gminne Obchody Rocznicy Odzyskania Niepodległości

Uroczystości patriotyczne zorganizowane dla upamiętnienia rocznicy odzyskania przez Polskę niepodległości w gminie Siennica Różana odbyły się 10 listopada 2011. Tradycyjnie rozpoczęła je Msza Święta w intencji Ojczyzny odprawiona w kościele pw. Wniebowzięcia Najświętszej Marii Panny oraz złożenia wieńców przy pomniku „Żołnierzy Wojska Polskiego poległych w  obronie ojczyzny w walce z Niemcami we wrześniu 1939 r.”.

Czytaj więcej...

Ćwiczenia zgrywające OSP na obiekcie spichlerza RSP Zagroda

Spokój niedzielnego popołudnia 30 października 2011 r. w Zagrodzie i Żdżannem zakłóciły syreny kilkunastu wozów strażackich mknących przez te miejscowości. Na szczęście tym razem nie oznaczało to wyjątkowo groźnego pożaru a ćwiczenia zgrywające na obiekcie zorganizowane przez Zarząd Gminny Związku OSP w Siennicy Różanej.

Czytaj więcej...

Sztuka Mistrza z Lublina

„Sztukmistrz z Lublina” (1960) – jedna z najsłynniejszych powieści Isaaca B. Singera to moralitet o problemie tożsamości narodowej i religijnej. Zakochany w Polsce Jasza Mazur, żydowski cyrkowiec, hipnotyzer i szuler, próbuje uciec od środowiska i religii przodków. Zuchwała kradzież, która ma mu w tym pomóc, odmieni jego życie, ale zupełnie inaczej niż planował. W 1978 roku powieść sfilmował izraelski reżyser Menachem Golan. Doczekała się także licznych adaptacji teatralnych. 

Czytaj więcej...

II Ogólnopolski Turniej Tańca Towarzyskiego o Puchar Wójta Gminy Siennica Różana

8 października w godzinach wieczornych zakończył się II Ogólnopolski Turniej Tańca Towarzyskiego o Puchar Wójta Gminy Siennica Różana – Rytm 2011. Dzień pełen był dobrej muzyki, energetycznych latynoskich rytmów i klasycznych standardów. Królowała młodość, wdzięk, piękne kostiumy, wymyślne makijaże, a przede wszystkim taniec w stylu standardowym i latynoamerykańskim.

Czytaj więcej...

Parafialno-Gminne Święto Plonów

Uroczystości Parafialno-Gminnego Święta Plonów w Żdżannem 25 września 2011 r. rozpoczęły się od koncertu Młodzieżowej Orkiestry Dętej pod batutą pana Jeremiego Gieysztora.

Czytaj więcej...

Nowa łódź ratunkowa OSP Siennica Różana

W niedzielę 18 września 2011 r. na zbiorniku retencyjnym „Siennica” odbyło się szkolenie na łodziach ratunkowych zorganizowane przez Komendę Powiatową Państwowej Straży Pożarnej w Krasnymstawie dla członków Ochotniczych Straży Pożarnych z terenu gminy Siennica Różana.

Czytaj więcej...

X Turniej Piłki Nożnej Oldbojów o Puchar Wójta Gminy

W jubileuszowym dziesiątym Turnieju Piłki Nożnej Oldbojów o Puchar Wójta Gminy Siennica Różana  rozegranym w niedzielę 10 lipca 2011 r. wzięło udział 5 drużyn, w skład których weszło ok. 70 młodych duchem zawodników.

Czytaj więcej...

Biesiada Artystyczna "Z Siennickim w Siennicy"

Biesiada Artystyczna „Z Siennickim do Siennicy”, która odbyła się 9 lipca 2011 w siennickim amfiteatrze miała na celu przypomnieć zarówno mieszkańcom Siennicy jak i całej Polsce o postaci kolejnego wybitnego Polaka związanego z Siennicą Różaną. Organizatorzy imprezy – Wójt Gminy oraz Stowarzyszenie Miłośników Ziemi Siennickiej liczą, że podobnie jak udało się to z Mikołajem Rejem, również pamięć o Mikołaju Siennickim na stałe zagości w świadomości mieszkańców i że ten najwybitniejszy w polskich dziejach parlamentarzysta kojarzony będzie z jego rodzinnymi stronami.

Czytaj więcej...

Inauguracja III edycji Wakacyjnej Akademii Reportażu im. Ryszarda Kapuścińskiego

W niedzielne popołudnie 26 czerwca 2011 w Centrum Kultury w Siennicy Różanej zainaugurowana została III edycja Wakacyjnej Akademii Reportażu im. Ryszarda Kapuścińskiego.

Czytaj więcej...

Turniej Street-Dance o Puchar Wójta Gminy

W sobotę 4 czerwca 2011 r. Hala Sportowa Zespołu szkół Centrum Kształcenia Rolniczego stała się arena zmagań w Turnieju Street-Dance o Puchar Wójta Gminy Siennica Różana „Skill & Chill”.

Czytaj więcej...

Powiatowy Festyn Ludowy

Powiatowy Festyn Ludowy, jaki odbył się 4 czerwca 2011 r. w amfiteatrze w Siennicy Różanej był nie lada gratką dla miłośników kultury ludowej. Imprezę rozpoczęły występy lokalnych zespołów: "Żeńskiego Zespołu Ludowego "Sienniczanki", Zespołu Śpiewaczego "Słowianki", Chóru Mieszanego "Echo", Kapeli Ludowej "Siennica" oraz Młodzieżowej Orkiestry Dętej.

Czytaj więcej...

Zawody wędkarskie

Z okazji Dnia Dziecka tradycyjnie już na zbiorniku retencyjnym w Siennicy Różanej 1 czerwca 2011 r. odbyły się zawody wędkarskie dla najmłodszych. W rywalizacji zorganizowanej przez Sekcję Wędkarską przy Kole Łowieckim Szarak w Krasnymstawie oraz Koło Polskiego Związku Wędkarskiego w Siennicy Różanej wzięło udział 55 uczniów Zespołu Szkół w Siennicy Różanej.

Czytaj więcej...

Koncert fortepianowy

Sala konferencyjna Urzędu Gminy Siennica Różana 4 maja 2011 r. po raz kolejny w ostatnim czasie przeistoczyła się w salę koncertową. Tym razem powodem były odwiedziny dwóch pianistek z Japonii – Mai Kamaiya i Mika Kobayashi, studentek Akademii Muzycznej w Warszawie.

Czytaj więcej...

Gminne obchody rocznicy uchwalenia Konstytucji 3-go Maja oraz Dnia Strażaka

Od Mszy Świętej odprawionej przez ks. Józefa Sereja rozpoczęły się gminne obchody 220-tej rocznicy uchwalenia Konstytucji 3-go Maja oraz Dnia Strażaka zorganizowane 3 maja 2011 r. w Wierzchowinach.

Czytaj więcej...

IX Zjazd Oddziału Gminnego Związku Ochotniczych Straży Pożarnych RP

12 kwietnia 2011 w Sali Konferencyjnej Urzędu Gminy Siennica Różana zgromadzili się delegaci oraz goście zaproszeni na IX Zjazd Oddziału Gminnego Związku Ochotniczych Straży Pożarnych RP w Siennicy Różanej.Na wstępie uczczono minutą ciszy 26 druhów, którzy w okresie od poprzedniego zjazdu na zawsze opuścili szeregi straży. Szczególnie uczczona została pamięć wieloletniego prezesa Zarządu Gminnego i Powiatowego ZOSP śp. druha Stanisława Kubiny.

Czytaj więcej...

Konwent Wójtów Powiatu Krasnostawskiego

22 marca 2011 r. Gmina Siennica Różana była gospodarzem Konwentu Wójtów Powiatu Krasnostawskiego. W spotkaniu udział wzięli wójtowie lub ich zastępcy ze wszystkich gmin powiatu, a także przedstawiciele Urzędu Skarbowego, Wojewódzkiego Funduszu Ochrony Środowiska, Banku Ochrony Środowiska, Lokalnej Grupy Działania Krasnystaw Plus, Powiatowy Lekarz Weterynarii.

Czytaj więcej...

Złote Gody

Niecodzienny jubileusz 50 lat pożycia małżeńskiego 24 marca 2011 r. w Urzędzie Gminy Siennica Różana świętowało dziewięć par. Okolicznościowe odznaczenia w imieniu prezydenta Rzeczypospolitej Polskiej jubilatom wręczyli wicestarosta powiatu Krasnostawskiego pan Henryk Czerniej, Wójt Gminy Siennica Różana pan Leszek Proskura oraz kierownik Urzędu stanu Cywilnego pani Alicja Hańczur.

Czytaj więcej...

„Końskie nazwisko czyli Próba Czechowa” - premiera

Sala Konferencyjna Urzędu Gminy Siennica Różana w dniu 5 lutego 2011 r. przemieniała się w salę teatralną. Stało się tak za sprawą czwartej już premiery w dorobku Teatru Pokoleń. Tym razem amatorski teatr działający przy Stowarzyszeniu Miłośników Ziemi Siennickiej zmierzył się z twórczością rosyjskiego pisarza Antoniego Czechowa.

Czytaj więcej...

VII Gminny Turniej Tenisa Stołowego

Strażnica OSP w Woli Siennickiej w czwartek 27 stycznia 2011 stała się areną zmagań w ramach VII Gminnego Turnieju Tenisa Stołowego organizowanego przez Zarząd Gminnego Związku Ochotniczych Straży Pożarnych oraz Wójta Gminy.

Czytaj więcej...

Ludowe Spotkanie Opłatkowe

Kontynuując dziewięcioletnią już tradycję opłatków gminnych 8 stycznia 2011 r. odbyło się Ludowe Spotkanie Opłatkowe połączone z Regionalnym przeglądem tradycji bożonarodzeniowych. Podobnie jak w latach poprzednich spotkanie odbyło się w hali sportowej Zespołu Szkół Centrum Kształcenia Rolniczego w Siennicy Różanej.

Czytaj więcej...