Get Adobe Flash player
  Urząd Gminy Siennica Różana
Siennica Różana 265 A
22-304 Siennica Różana 
    tel. 82 575-92-81
fax. 82 575-99-00
e-mail: Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie w przeglądarce obsługi JavaScript.
    Godziny urzędowania:
poniedziałek-piątek 7.30-15.30
Konto: 83 8200 1021 2003 2100 0606 0029
                                          Biuletyn
Informacji
Publicznej

Rok 2011

„Końskie nazwisko czyli Próba Czechowa” - premiera

Sala Konferencyjna Urzędu Gminy Siennica Różana w dniu 5 lutego 2011 r. przemieniała się w salę teatralną. Stało się tak za sprawą czwartej już premiery w dorobku Teatru Pokoleń. Tym razem amatorski teatr działający przy Stowarzyszeniu Miłośników Ziemi Siennickiej zmierzył się z twórczością rosyjskiego pisarza Antoniego Czechowa.

„Końskie nazwisko czyli Próba Czechowa” to teatr w teatrze. Akcja sztuki rozgrywa się podczas próby generalnej przedstawienia opartego na opowiadaniach Czechowa, w wyniku czego satyryczne losy bohaterów opowiadań „Kalchas”, „Kameleon”, „Złoczyńca”, „Podrzutek”, „Strzelec”, „Końskie nazwisko” i „Śmierć urzędnika” przeplatają się z wydarzeniami w samym teatrze, gdzie trwają prace nad ich interpretacją.

Reżyserami sztuki, podobnie jak poprzednio są Tadeusz Andrzej Kiciński i Andrzej David Misiura, który jest również autorem scenariusza. Na scenie występuje 17 aktorów, w większości związanych z Teatrem Pokoleń od czasu pamiętnej „Chaty za wsią”. Koordynatorem przedsięwzięcia jest pani Irena Zaraza.

 Zarówno sobotnia premiera jak i wystawienie niedzielne zapełniły największą z sal Urzędu Gminy, a gromkie brawa zarówno podczas spektakli jak i po ich zakończeniu świadczą najlepiej, że zgromadzona publiczność dobrze odebrała spektakl.

Fotografie autorstwa Jakuba Adamczuka.

 

Zrealizowano przy wsparciu środków PROW w ramach działania 413 „Wdrażanie lokalnych strategii rozwoju” – Małe projekty