Get Adobe Flash player
  Urząd Gminy Siennica Różana
Siennica Różana 265 A
22-304 Siennica Różana 
    tel. 82 575-92-81
fax. 82 575-99-00
e-mail: Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie w przeglądarce obsługi JavaScript.
    Godziny urzędowania:
poniedziałek-piątek 7.30-15.30
Konto: 83 8200 1021 2003 2100 0606 0029
                                          Biuletyn
Informacji
Publicznej

Rok 2011

Gminne Obchody Rocznicy Odzyskania Niepodległości

Uroczystości patriotyczne zorganizowane dla upamiętnienia rocznicy odzyskania przez Polskę niepodległości w gminie Siennica Różana odbyły się 10 listopada 2011. Tradycyjnie rozpoczęła je Msza Święta w intencji Ojczyzny odprawiona w kościele pw. Wniebowzięcia Najświętszej Marii Panny oraz złożenia wieńców przy pomniku „Żołnierzy Wojska Polskiego poległych w  obronie ojczyzny w walce z Niemcami we wrześniu 1939 r.”.

Główna część obchodów odbyła się w hali sportowej Zespołu Szkół Centrum Kształcenia Rolniczego w Siennicy Różanej. Tam właśnie współgospodarze – wójt Leszek Proskura i dyrektor szkoły Jacek Jagiełło przywitali uczestników uroczystości oraz podkreślili wyjątkowość daty 11 listopada dla każdego Polaka.

Starosta Janusz Szpak skupił się postaci poznanego żołnierza Legionów Polskich Józefa Marciniaka, który osobiście przeżył radość z odzyskania niepodległości ale i upokorzenia wynikające z trudnych losów Polski w XX wieku. Przewodniczący Gminnego Koła Związku Kombatantów RP i Byłych Więźniów Politycznych pan Julian Kubina podziękował za organizację święta oraz pomoc, na którą zawsze mogą liczyć kombatanci. Wręczył również odznaczenia za zasługi dla Związku Kombatantów pani Bożenie Kielech i Jackowi Jagiełło.

W części artystycznej przygotowanej przez uczniów Zespołu Szkół przypomniane zostały polskie starania o odzyskania niepodległości. Młodzież udowodniła również, że postawę patriotyczną można wyrazić zarówno poezją śpiewaną jak i w rytmie hip-hop.