Get Adobe Flash player
  Urząd Gminy Siennica Różana
Siennica Różana 265 A
22-304 Siennica Różana 
    tel. 82 575-92-81
fax. 82 575-99-00
e-mail: Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie w przeglądarce obsługi JavaScript.
    Godziny urzędowania:
poniedziałek-piątek 7.30-15.30
Konto: 83 8200 1021 2003 2100 0606 0029
                                          Biuletyn
Informacji
Publicznej

Rok 2012

Plebiscyt Euro-Gmina

18 grudnia 2012 r. w Studiu Koncertowym Radia Lublin S.A. odbyła się Gala Finałowa Plebiscytu Euro-Gmina, Euro–Powiat, zorganizowanego przez Fundację Gospodarczą Euro Partner. Patronat nad tym niecodziennym wydarzeniem objął Minister Gospodarki, Marszałek Województwa Lubelskiego Krzysztof Hetman, Radio Lublin i Kurier Lubelski. Plebiscyt miał na celu promocję i reklamę najaktywniejszych samorządów, które spełniają wszystkie wymogi najlepszej marki promującej gospodarcze osiągnięcia, od czasu wejściu Polski do Unii Europejskiej.

Czytaj więcej...

W baśniowej krainie braci Grimm

Jak ważny dla kształtowania pozytywnej osobowości jest kontakt z drugim człowiekiem wiemy wszyscy. Największą rolę pełni słowo, o czym mogły się przekonać Małgorzata Praszczak z Gminnej Biblioteki Publicznej w Siennicy Różanej i Magdalena Adamczuk dyrektor Gminnego Ośrodka Kultury.

Czytaj więcej...

Złote Gody

Siedem par z terenu gminy Siennica Różana zostało odznaczonych przez Prezydenta RP Medalem za Długoletnie Pożycie Małżeńskie. Z tej okazji 23 listopada 2012 r. odbyła się uroczystość w Sali Konferencyjnej Urzędu Gminy.

Czytaj więcej...

Triada literacka

26 i 27 października 2012 w Sali konferencyjnej urzędu gminy Siennica Różana odbyła się Triada literacka. Podczas spotkania swoje wiersze zaprezentowali Marian Cichosz – poeta pełniący również funkcje państwowe, Stanisław Franczak - literat krakowski, autor ponad 50 książek oraz Janusz Jutrzenka Trzebiatowski – poeta znany również z zamiłowania do sztuk plastycznych.

Czytaj więcej...

III OTTT o Puchar Wójta Gminy Siennica Różana

Podtrzymując tradycję lat ubiegłych w sobotę 13 października 2012 r. odbył się trzeci już Ogólnopolski Turniej Tańca o Puchar Wójta Gminy Siennica Różana. Ponadto dnia następnego po raz pierwszy w Siennicy Różanej zorganizowano Mistrzostwa Okręgu Lubelskiego oraz Puchar Okręgu Lubelskiego.

Czytaj więcej...

Konkurs na najładniejszą dekorację dożynkową

Przygotowania do Dożynek Wojewódzkich w Siennicy Różanej nie ograniczyły się do miejsca samej imprezy. O to, aby godnie przyjąć dożynkowych gości, w wyjątkowy sposób zadbali mieszkańcy wszystkich miejscowości przygotowując okolicznościowe dekoracje.

Czytaj więcej...

Dożynki Wojewódzkie – Siennica Różana 2012

Niedziela 16 września 2012 r. na długo zapadnie w pamięci mieszkańców gminy, a to za sprawą Dożynek Wojewódzkich, które nie tylko w gminie Siennica Różana, ale również w powiecie krasnostawskim organizowane były po raz pierwszy w ramach obecnego podziału administracyjnego.

Czytaj więcej...

Otwarcie drogi wojewódzkiej nr 843 po remoncie nawierzchni

23 sierpnia 2012 r. w Żdżannem dokonano oficjalnego otwarcia wyremontowanego odcinka drogi wojewódzkiej nr 843 relacji Zamość-Chełm. Remont objął położenie nowej nawierzchni asfaltowej na odcinku 6,487 km przypadającym na miejscowości Kozieniec, Zagroda, Żdżanne i Wierzchowiny.

Czytaj więcej...

Perseidy pod bacznym okiem Cesarza

Z pogodą podczas obserwacji sierpniowego (i nie tylko) nieba, jest jak z dziewczyną szykującą się na randkę. Już niby wszystko pięknie i ładnie, dopięte na ostatni guzik, albo zamek, a tu nagle przychodzi załamanie, panna się chmurzy, zostaje w domu, a obserwatorzy pod dachem. Podobnie do roku ubiegłego, w samym środku „kumulacji” roju Perseidów, matka natura postanowiła zmienić dekorację i po słonecznej ciepłej sobocie, nadeszła deszczowa chłodna niedziela.

Czytaj więcej...

Spotkanie przed XIII Zjazdem Krajowym ZOSP RP

W dniach 30-31 lipca 2012 r. w siennickim Centrum Kultury odbyło się spotkanie zorganizowane w ramach przygotowań do XIII Zjazdu Krajowego Związku Ochotniczych Straży Pożarnych RP. Z tej okazji Siennicę Różaną odwiedzili nie tylko delegaci na zjazd z województw lubelskiego i podkarpackiego ale i najwyższe władze Związku z Prezesem Zarządu Głównego, Wicepremierem Waldemarem Pawlakiem na czele.

Czytaj więcej...

15-lecie istnienia Żeńskiego Zespołu Ludowego "Sienniczanki"

 Żeński Zespół Ludowy „Sienniczanki” w niedzielę 22 lipca 2012 r. świętował jubileusz 15-lecia swojego istnienia. Zespół ściśle związany z Kołem Gospodyń Wiejskich w Siennicy Różanej kontynuuje piękne tradycje siennickich zespołów wokalnych. Nic więc dziwnego, że na uroczystość przybyły władze gminy i powiatu oraz zespoły ludowe z całej gminy.

Czytaj więcej...

Konkurs „Nasze Kulinarne Dziedzictwo - Smaki Regionów”

W dniu 15 lipca w Janowcu odbył się Regionalny Finał XII Edycji Ogólnopolskiego Konkursu „Nasze Kulinarne Dziedzictwo - Smaki Regionów”. Organizatorami Konkursu byli Marszałek Województwa Lubelskie, Polska Izba Produktu Regionalnego i Lokalnego.

Czytaj więcej...

Inauguracja Wakacyjnej Akademii Reportażu im. Ryszarda Kapuścińskiego

W niedzielne popołudnie 1 lipca 2012 r. w Siennicy Różanej wystartowała czwarta edycja Wakacyjnej Akademii Reportażu im. Ryszarda Kapuścińskiego. Oficjalnego otwarcia tegorocznej Akademii dokonano w Centrum Kultury. Mistrzem ceremonii był redaktor Franciszek Piątkowski – pomysłodawca i główny organizator Akademii. Przez najbliższe 2 tygodnie studenci i licealiści z Lublina, Warszawy, Gdańska i Szczecina będą uczestniczyć w zajęciach poświęconych różnym aspektom dziennikarstwa. W tym roku szczególny nacisk położony będzie na warsztaty.

Czytaj więcej...

Siennickie Euro

W dniu 8 czerwca 2012 roku Gminne Centrum Kultury w Siennicy Różanej i Klub Sportowy Znicz Siennica Różana zorganizowali z okazji rozpoczęcia w Polsce i na Ukrainie Euro 2012 Turniej Dzikich Drużyn pod nazwą "Siennickie Euro". W turnieju tym wzięło udział 4 drużyny, łącznie 32 zawodników. Mecze rozgrywane były systemem każdy z każdym.

Czytaj więcej...

Panichida na miejscu mordu

W minioną niedzielę (10.06.br.) w Wierzchowinach gm. Siennica Różana odprawiona została uroczysta panichida, czyli nabożeństwo żałobne odprawione przez dziesięciu duchownych obrządku wschodniego z Arcybiskupem Ablem na czele.

Czytaj więcej...

Występ Reprezentacyjnego Zespołu Artystycznego Wojska Polskiego

27 maja 2012 r. Siennicę Różaną zaszczycili swoją obecnością niecodzienni goście. Z okazji Święta Ludowego oraz 20-lecia Zarządu Okręgowego Związku Kombatantów RP i Byłych Więźniów Politycznych zawitał do nas Reprezentacyjny Zespół Artystyczny Wojska Polskiego.

Czytaj więcej...

Siennicka Majówka Edukacyjna

W dniu 23 maja w Zespole Szkół Centrum Kształcenia Rolniczego w Siennicy Różanej odbyła się Siennicka Majówka Edukacyjna. Dni Otwarte jakie szkoła tradycyjnie organizuje dla gimnazjalistów, zostały połączone z Dniem Rodzica i imprezą plenerową.

Czytaj więcej...

Międzygminne Zawody Sportowo-Pożarnicze

Na stadionie gminnym w Siennicy Różanej w niedzielę 13 maja 2012 r. odbyły się Międzygminne Zawody Sportowo Pożarnicze, w których udział wzięło 11 jednostek OSP z gmin Kraśniczyn i Siennica Różana. Znaczny wkład w organizację zawodów miała Komenda Powiatowa PSP w Krasnymstawie, która zapewniła wyposażenie torów oraz zespół sędziowski.

Czytaj więcej...

Gminne obchody Rocznicy Uchwalenia Konstytucji 3 Maja oraz Dnia Strażaka

3 maja 2012 r. w Wierzchowinach nie brakowało powodów do świętowania. Wraz z tradycyjnie już połączonymi gminnymi obchodami rocznicy uchwalenia Konstytucji 3 Maja oraz Dnia Strażaka miało bowiem miejsce otwarcie i poświęcenie rozbudowanej świetlicy wiejskiej.

Czytaj więcej...

Immatrykulacja w Uniwersytecie Trzeciego Wieku w Siennicy Różanej

W sobotę 28 kwietnia 2012 r. odbyła się oficjalna inauguracja roku akademickiego na Uniwersytecie Trzeciego Wieku w Siennicy Różanej. Tego dnia 71 studentów, którzy na początku kwietnia podczas pierwszego wykładu na uniwersytecie wyrazili ochotę uczestnictwa w zajęciach, odebrało swoje indeksy.

Czytaj więcej...

Pierwszy wykład na Uniwersytecie Trzeciego Wieku w Siennicy Różanej

Od wykładu prof. Tomasza Karskiego poświęconego skoliozie, swoją działalność rozpoczął Uniwersytet Trzeciego Wieku w Siennicy Różanej. Wybitny ortopeda nie tylko przedstawił wyniki swoich wieloletnich badań nad skoliozą, ale również zapoznał słuchaczy z prostymi metodami zapobiegania wadom postawy i wynikających z nich problemom.

Czytaj więcej...

Dzień Kobiet KGW w Siennicy Różanej

18 marca 2012 r. odbyło się otwarcie świetlicy wiejskiej w Siennicy Różanej po przeprowadzonym remoncie połączone z zebraniem rocznym Koła Gospodyń Wiejskich i Świętem Kobiet. Zebranie otworzyła przewodnicząca KGW pani Grażyna Zaworska, która powitała również przybyłych gości w osobach: Wójt Gminy pan Leszek Proskura, Przewodniczący Rady Gminy pan Waldemar Nowosad, Sołtys Siennicy Różanej pan Marian Manachiewicz wraz z członkami Rady Sołeckiej oraz wszystkie członkinie KGW przybyłe na tę uroczystość.

Czytaj więcej...

Turniej Wiedzy Pożarniczej

16 marca 2012 r. w Zespole Szkół w Siennicy Różanej odbyły się eliminacje gminne do XXXV Turnieju Wiedzy Pożarniczej „Młodzież Zapobiega Pożarom” dla uczniów szkoły podstawowej i gimnazjum przeprowadzone wspólnie przez szkołę oraz Zarząd Oddziału Gminnego OSP w Siennicy Różanej.

Czytaj więcej...

Dzień Kobiet w Boruniu

W dniu 11 marca 2012 r o godzinie 14.00 kobiety z Borunia obchodziły swoje święto. Swoją obecnością zaszczycili je wójt gminy – p. Leszek Proskura, starosta krasnostawski – p. Janusz Szpak oraz radny gminy – p. Marian Kielech. Dzień ten uprzyjemnili im młodzi artyści, którzy przygotowali montaż słowno – muzyczny pod okiem Olgi Kielech oraz tańcami, którymi zajęła się Karina Kielech.

Czytaj więcej...

Premiera sztuki "W Baraniej Głowie"

Teatr Pokoleń w Siennicy Różanej przygotował kolejną, piątą już w swoim dorobku, sztukę pod tytułem „W Baraniej Głowie”. Scenariusz napisany przez Andrzeja Davida Misiurę bazuje na noweli Henryka Sienkiewicza „Szkice węglem”.

Czytaj więcej...

Podpisanie umowy o utworzeniu Uniwersytetu Trzeciego Wieku w Siennicy Różanej

9 marca 2012 r. została podpisana umowa w sprawie powołania w Siennicy Różanej Uniwersytetu Trzeciego Wieku. Swoje podpisy na dokumencie złożyli Rektor Uniwersytetu Marii Curie Skłodowskiej prof. dr hab. Andrzej Dąbrowski oraz Prezes Stowarzyszenia Miłośników Siennickiej pani Feliksa Głowacka. Podpisanie umowy jest zwieńczeniem prac trwających od początku roku, kiedy to prof. Dąbrowski wyszedł z inicjatywą utworzenia UTW.

Czytaj więcej...

Złote Gody

6 marca 2012 r. w Urzędzie Gminy odbyła się bardzo miła uroczystość. Dziewięć par z terenu gminy zostało odznaczonych przez Prezydenta RP Medalem za Długoletnie Pożycie Małżeńskie.

Czytaj więcej...

Zebrania sprawozdawcze jednostek OSP

Trwa cykl zebrań sprawozdawczych jednostek Ochotniczej Straży Pożarnej z terenu gminy Siennica Różana. Dotychczas swoje zebrania mieli druhowie ze Żdżannego (28 stycznia), Woli Siennickiej (11 lutego), Wierzchowin (17 lutego) oraz Siennicy Różanej (18 lutego).

Czytaj więcej...

Spotkanie w sprawie utworzenia filii Lubelskiego Uniwersytetu Trzeciego Wieku

31 stycznia 2012 r. z inicjatywy Rektora UMCS oraz Wójta Gminy Siennica Różana odbyło się spotkanie organizacyjne z Panią Małgorzatą Stanowską – Kierownikiem Lubelskiego Uniwersytetu Trzeciego Wieku. Celem spotkania było utworzenie na terenie gminy już w 2012 roku filii Lubelskiego Uniwersytetu Trzeciego Wieku, której celem byłoby zapewnienie osobom starszym odpowiednich warunków do tego, by mogły w pełni uczestniczyć w życiu społecznym.

Czytaj więcej...

Jubileuszowy X Gminny Opłatek Ludowy

7 stycznia 2012 r. w hali sportowej Zespołu Szkół Centrum Kształcenia Rolniczego w Siennicy Różanej po raz dziesiąty już odbył się Gminny Opłatek Ludowy będący, jak co roku, okazją do spotkania zaangażowanymi społecznie mieszkańcami gminy oraz życzliwymi dla niej gośćmi z całej Polski.

Czytaj więcej...