Get Adobe Flash player
  Urząd Gminy Siennica Różana
Siennica Różana 265 A
22-304 Siennica Różana 
    tel. 82 575-92-81
fax. 82 575-99-00
e-mail: Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie w przeglądarce obsługi JavaScript.
    Godziny urzędowania:
poniedziałek-piątek 7.30-15.30
Konto: 83 8200 1021 2003 2100 0606 0029
                                          Biuletyn
Informacji
Publicznej

Rok 2012

Zebrania sprawozdawcze jednostek OSP

Trwa cykl zebrań sprawozdawczych jednostek Ochotniczej Straży Pożarnej z terenu gminy Siennica Różana. Dotychczas swoje zebrania mieli druhowie ze Żdżannego (28 stycznia), Woli Siennickiej (11 lutego), Wierzchowin (17 lutego) oraz Siennicy Różanej (18 lutego).

Poza strażakami poszczególnych jednostek w zebraniach niemal zawsze uczestniczyli: Prezes Gminnego zarządu OSP Ryszard Stasiuk, Komendant Gminny OSP Janusz Dobosz, Wójt Gminy Leszek Proskura oraz Przewodniczący Rady Gminy Waldemar Nowosad. Ponadto Starosta Krasnostawski, a jednocześnie Prezes Zarządu Powiatowego OSP Janusz Szpak odwiedził druhów z Woli Siennickiej i Siennicy Różanej. W zebraniu tej ostatniej jednostki z ramienia Komendy Powiatowej PSP w Krasnymstawie uczestniczył również mł. bryg. Adam Niemczyk.

Wszystkie dotychczasowe zebrania przebiegały wg wspólnego schematu. Zarządy oraz komisje rewizyjne złożyły sprawozdanie z działalności jednostek w roku 2011 oraz przedstawiły plany na rok 2012. Właściwie wszędzie dyskusje skoncentrowały się wokół planowanych zakupów sprzętu i wyposażenia, remontów remiz i wyposażenia ich w systemy alarmowe, przygotowaniom do uroczystości gminnych. Przyjęto również nowych członków. Ponadto jednostka w Żdżannem na swojego nowego prezesa wybrała druha Henryka Ciołka, w Woli Siennickiej dyskutowano nad wykorzystaniem lokalu sklepu. W Wierzchowinach głównym tematem były przygotowania do zaplanowanych w tej miejscowości gminnych obchodach Dnia Strażaka połączonych z otwarciem rozbudowanej świetlicy wiejskiej, zaś w Siennicy Różanej skupiono się na planowanym zakupie nowego samochodu średniego i przesunięciu obchodów stulecia jednostki.

Na zebraniu w Zagrodzie 24 lutego głównym tematem dyskusji był planowany remont świetlicy wiejskiej oraz zabezpieczenie nowopowstałego zbiornika wodnego w Kozieńcu przed dewastacją. Dzień później druhowie z Maciejowa najwyraźniej niestrudzeni będącym na ukończeniu remontem świetlicy planowali już remont dachu remizy.

2 marca w Siennicy Królewskiej Małej zebranie rozpoczęło się od wręczenia odznaczeń za wieloletnią służbę w szeregach OSP – w tym nawet 60-letnią. Tu również wiele uwagi poświęcono planowanemu remontowi świetlicy a także podjęto decyzję o kasacji wysłużonego strażackiego Żuka.

Cykl spotkań sprawozdawczych zakończyło zebranie OSP w Siennicy Królewskiej Dużej 3 marca, które odwiedzili m.in. Starosta Krasnostawski Janusz Szpak, Komendant PSP w Krasnymstawie Dariusz Pylak oraz Kierownik Posterunku Policji w Siennicy Różanej. Za priorytet na 2012 r. jednostka uznała uzupełnienie braków w sprzęcie powstałych w wyniku niedawnej kradzieży oraz uzyskanie wpisu w Krajowym Rejestrze Sądowym.