Get Adobe Flash player
  Urząd Gminy Siennica Różana
Siennica Różana 265 A
22-304 Siennica Różana 
    tel. 82 575-92-81
fax. 82 575-99-00
e-mail: Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie w przeglądarce obsługi JavaScript.
    Godziny urzędowania:
poniedziałek-piątek 7.30-15.30
Konto: 83 8200 1021 2003 2100 0606 0029
                                          Biuletyn
Informacji
Publicznej

Rok 2012

Podpisanie umowy o utworzeniu Uniwersytetu Trzeciego Wieku w Siennicy Różanej

9 marca 2012 r. została podpisana umowa w sprawie powołania w Siennicy Różanej Uniwersytetu Trzeciego Wieku. Swoje podpisy na dokumencie złożyli Rektor Uniwersytetu Marii Curie Skłodowskiej prof. dr hab. Andrzej Dąbrowski oraz Prezes Stowarzyszenia Miłośników Siennickiej pani Feliksa Głowacka. Podpisanie umowy jest zwieńczeniem prac trwających od początku roku, kiedy to prof. Dąbrowski wyszedł z inicjatywą utworzenia UTW.

Zgodnie z umową UMCS pokryje koszty wykładowców i zajęć. Jeszcze w marcu ma odbyć się spotkanie organizacyjne a pierwsze zajęcia w siennickim Uniwersytecie rozpoczną się w kwietniu. Lista osób chętnych do udziału w zajęciach, na której znajduje się obecnie blisko setka osób pozwala stwierdzić, że studentów nie zabraknie.

Podpisana została również umowa dotycząca tegorocznej edycji Wakacyjnej Akademii Reportażu im. Ryszarda Kapuścińskiego, co oznacza, że i w tym roku do Siennicy zawitają najwybitniejsi dziennikarze i reportażyści oraz młodzież pragnąca pójść w ich ślady.

Podpisaniu umów towarzyszyli również Wójt Gminy Leszek Proskura, Sekretarz Gminy Krystyna Skóra, Dyrektor Zespołu Szkół Centrum Kształcenia Rolniczego w Siennicy Różanej Jacek Jagiełło, redaktor Franciszek Piątkowski inicjator WARRK.