Get Adobe Flash player
  Urząd Gminy Siennica Różana
Siennica Różana 265 A
22-304 Siennica Różana 
    tel. 82 575-92-81
fax. 82 575-99-00
e-mail: Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie w przeglądarce obsługi JavaScript.
    Godziny urzędowania:
poniedziałek-piątek 7.30-15.30
Konto: 83 8200 1021 2003 2100 0606 0029
                                          Biuletyn
Informacji
Publicznej

Rok 2012

Siennicka Majówka Edukacyjna

W dniu 23 maja w Zespole Szkół Centrum Kształcenia Rolniczego w Siennicy Różanej odbyła się Siennicka Majówka Edukacyjna. Dni Otwarte jakie szkoła tradycyjnie organizuje dla gimnazjalistów, zostały połączone z Dniem Rodzica i imprezą plenerową.

Z zaproszenia skorzystali dyrektorzy i nauczyciele okolicznych gimnazjów. Tego dnia spotkali się z dyrektorem Zespołu Szkół CKR Jackiem Jagiełłą, wymienili doświadczenia w zakresie nowoczesnych sposobów nauczania i posiadanej bazy dydaktycznej. Dla kadry pedagogicznej, uczniów, rodziców i mieszkańców uczestniczących w Majówce przewidziano spotkania szkoleniowe na temat stosowania technologii informacyjnej. Poprowadził je Robert Kozłowski (Koordynator Ogólnopolskiego Projektu „e-dziennik”, autor i projektant systemu IKIS).

Gimnazjalistom zaprezentowano ofertę edukacyjną, osiągnięcia młodzieży, spektakularne sukcesy starszych kolegów, szkolne tradycje. W programie Siennickiej Majówki Edukacyjnej znalazło się zwiedzanie szkoły oraz pokazy naukowe w pracowniach przedmiotowych, pokaz maszyn, pojazdów rolniczych i samochodów do nauki jazdy, wystawy, prezentacje multimedialne, degustacja produktów Okręgowej Spółdzielni Mleczarskiej w Krasnymstawie i widowiskowe smażenie pączków. Poważne punkty programu przeplatały się z huczną zabawą. Podczas Majówki wystąpił zespół „Big Beat”. Przy muzyce na żywo bawili się wszyscy widzowie, niezależnie od wieku. Uczniowie mieli okazję poznać barwną stronę szkolnego życia – możliwości samorealizacji, pokaz talentów i sposób na relaks.

Rodzice spotkali się z dyrektorem szkoły i wychowawcami klas w drugiej części dnia. Wzięli także udział w specjalnie przygotowanym Turnieju Sportowym, rywalizując z drużynami uczniów i nauczycieli. Turniej dla wszystkich drużyn był prawdziwym wyzwaniem – nie tak łatwo wygrać w ubijaniu piany z białek na czas, jeździe rowerem po torze przeszkód, rozpoznawaniu smaków, przeciąganiu liny i hula-hoop. Zawodnikom nie zabrakło sportowego ducha. Po podsumowaniu wyników uzyskanych w poszczególnych konkurencjach, niezbędna okazała się dogrywka pomiędzy drużyną rodziców i drużyną nauczycieli. Większą celność w rzutach do kosza wykazali rodzice i to oni w turnieju zdobyli zaszczytne pierwsze miejsce. W skład zwycięskiej drużyny weszli: Barbara Bojarczuk, Elżbieta Karczmarek, Beata Bryda, Małgorzata Adamczuk, Piotr Pastuszak, Robert Siedlecki, Robert Bencal, Józef Włoch oraz Eliza Ostrowska. Jako drugi rywalizację zakończył zespół nauczycieli, czyli: Anna Karwat, Ewa Antoniak, Renata Dyk, Justyna Maciasz, Katarzyna Rysak, Jacek Jagiełło, Andrzej Nizioł, Mariusz Kubina, Jacenty Łukasik, Tomasz Żurek i Marian Sawicki. Uczniowie - choć najmłodsi w gronie - musieli zadowolić się trzecią lokatą. Drużynę uczniów stanowili: Angelika Czyż, Izabela Kura, Gabriela Adamczuk, Agnieszka Borowicz, Dawid Szostak, Damian Tukiendorf, Dawid Blicharz, Daniel Mrozek, Marcin Kowalczuk i Paweł Kobylański. Zawodnicy otrzymali w nagrodę dyplomy i symboliczne lizaki w kształcie serca. Konkurencje sportowe przeplatano występami wokalnymi. Z kulinarnym skeczem wystąpił również szkolny kabaret.

Goście w ramach Dnia Rodzica mieli okazję spróbować nie tylko potraw z grilla i ciast, ale również „siennickich gryczochów” - popisowej potrawy przygotowanej przez dwie uczennice klasy II Technikum - Gabrielę Adamczuk i Edytę Brydę. To danie kuchni regionalnej zaprezentowane zostało 19 maja na Ogólnopolskim Konkursie Kulinarnym „Smaki Wsi” w Karolewie i przyniosło szkole pierwsze miejsce.

Przebieg Siennickiej Majówki Edukacyjnej na zakończenie podsumował dyrektor Jacek Jagiełło – Postanowiliśmy rozszerzyć formułę spotkań, by pokazać naszą szkołę jako placówkę profesjonalnie realizującą edukacyjną misję, skupioną na uczniu, jego możliwościach, potrzebach i aspiracjach. Nasza szkoła jest przyjaznym miejscem zarówno dla młodzieży, jak i rodziców, nauczycieli oraz mieszkańców regionu. Tak naprawdę „otwarty” jest nie tylko ten jeden dzień, ale i pozostałe dni roku szkolnego. Dla każdego staramy się znaleźć czas i każdemu poświęcić uwagę. Jeżeli kolejne Siennickie Majówki Edukacyjne zostaną przyjęte równie życzliwie, nową formułę spotkań będzie można uznać za sukces.