Get Adobe Flash player
  Urząd Gminy Siennica Różana
Siennica Różana 265 A
22-304 Siennica Różana 
    tel. 82 575-92-81
fax. 82 575-99-00
e-mail: Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie w przeglądarce obsługi JavaScript.
    Godziny urzędowania:
poniedziałek-piątek 7.30-15.30
Konto: 83 8200 1021 2003 2100 0606 0029
                                          Biuletyn
Informacji
Publicznej

Ostatnio dodane

Zebrania sprawozdawcze OSP

Trwają roczne sprawozdania Ochotniczych Straży Pożarnych. Ich cykl 26 stycznia rozpoczęła jednostka ze Żdżannego. Wśród najważniejszych zadań na rok bieżący druhowie wymienili przede wszystkim pozyskanie nowego lekkiego samochodu ratowniczo-gaśniczego, a poza tym zaplanowali wymianę bramy garażowej, okien oraz rynien w strażnicy.

Druhowie z Siennicy Królewskiej Dużej spotkali się 2 lutego. Wśród zadań na rok 2013 zapisali remont garażu oraz budowę boksu garażowego na łódź. Przyjęty został również nowy statut jednostki, co okazało się konieczne dla zaplanowanej rejestracji jednostki w KRS.

9 lutego strażacy w Woli Siennickiej do planu działań wpisali odnowienie elewacji należącego do jednostki budynku oraz wykonanie regału na węże. Wójt gminy dokonał również symbolicznego przekazania wyposażenia podarowanego jednostce przez Zarząd Główny Związku OSP RP. Wśród przekazanego sprzętu znalazły się m.in. radiostacje nasobne, ubrania i buty specjalne i tłumice.

W zebraniach poza członkami danej jednostek uczestniczą wójt Leszek Proskura, Przewodniczący Rady Gminy Waldemar Nowosad, Prezes Oddziału Gminnego OSP Ryszard Stasiuk i Komendant Gminny OSP Janusz Dobosz. O ile nie koliduje to z innymi obowiązkami, w zebraniach uczestniczy również starosta Janusz Szpak oraz przedstawiciele Komendy Powiatowej PSP. Podczas zebrań szeregi OSP Żdżanne wzbogaciły się o 3 druhny, zaś OSP Wola Siennicka o 4 druhów.

Druhowie z Zagrody, którzy swoje zebranie mieli 15 lutego sporo uwagi poświęcili planowanemu remontowi świetlicy wiejskiej i udziału w nim strażaków. Zaplanowali również doposażenie wozu w sprzęt ratowniczy.

Następnego dnia druhowie z Siennicy Różanej skupili się przede wszystkim przygotowaniom do zaplanowanych na czerwiec obchodów 100-lecia jednostki. Wśród innych poruszanych problemów znalazła się słaba słyszalność syreny alarmowej oraz ograniczone możliwości kierowców przy udziale w akcjach. Szeregi jednostki zasiliło 3 druhów.

23 lutego OSP w Maciejowie zaplanowała remont dachu i podłogi w strażnicy. Uzupełniony został również skład komisji rewizyjnej oraz przyjęty został jeden członek straży.

2 marca spotkali się druhowie z Siennicy Królewskiej Małej, dla których najważniejszym zadaniem na bieżący rok jest wymiana wysłużonego Żuka na nowszy samochód. Z wymianą samochodu wiązać się również będzie zaplanowany remont garażu. Jednostka przyjęła w swoje szeregi jednego druha.

Ostatnie i podsumowujące zebranie odbyło się 9 marca na Wierzchowinach. Najważniejsze zaplanowane zadania jednostki to doposażenie świetlicy wiejskiej i remont garażu oraz wykonanie ogrodzenia wokół strażnicy. Podczas spotkania wręczony został Złoty Medal za zasługi dla pożarnictwa Posłowi na Sejm Zbigniewowi Matuszczakowi. Jednostka w swoje szeregi przyjęła 9 druhen.