Get Adobe Flash player
  Urząd Gminy Siennica Różana
Siennica Różana 265 A
22-304 Siennica Różana 
    tel. 82 575-92-81
fax. 82 575-99-00
e-mail: Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie w przeglądarce obsługi JavaScript.
    Godziny urzędowania:
poniedziałek-piątek 7.30-15.30
Konto: 83 8200 1021 2003 2100 0606 0029
                                          Biuletyn
Informacji
Publicznej

Ostatnio dodane

Promocja 34 numeru "Ziarna"

Tradycja wydawania Czasopisma Społeczno-Kulturalnego „Ziarno” w Siennicy Różanej, a właściwie wówczas w Woli Siennickiej, sięga roku 1982 i do roku 1990 ukazały się 33 numery. Wówczas „Ziarno” liczyło zazwyczaj 4 pisane na maszynie strony, które zazwyczaj powielane były offsetowo, ale czasami również przepisywane przez kalkę na maszynie. Numer 34 "Ziarna" ukazał się dopiero 19 marca 2013 r. i z tej właśnie okazji odbyła się jego promocja w Centrum Kultury w Siennicy Różanej.

Odrodzone „Ziarno” choć w odmiennej formie – dziś liczy 60 stron, w tym 20 kolorowych – wciąż porusza te same tematy – najważniejsze wydarzenia z życia gminy, prezentuje dokonania lokalnych twórców, odkurza lokalną tradycje i historię.

Spotkanie, podobnie jak najnowszy numer "Ziarna" w znaczniej mierze skupiało się na dokonaniach artystycznych i społecznych mieszkańców Borunia. Dlatego też towarzyszył mu wernisaż pasteli Tomasza Maćkiewicza a swoje umiejętności wokalne zaprezentował zespół śpiewaczy „Wrzos” z Borunia. Całości zaś dopełniły specjały boruńskiej kuchni – pierogi z kapusta i grzybami, domowe sery i chleb, torty, ciasta i nalewki.

Redaktor naczelny zarówno „historycznego” jak i obecnego "Ziarna" - Andrzej David Misiura – prezentując wydanie przedstawił członków redakcji a także najważniejsze artykuły i ich autorów, którzy mieli okazję powiedzieć kilka słów o okolicznościach powstawania tekstów.

Wójt gminy Leszek Proskura przekazał na ręce sołtys Borunia pani Grażyny Kielech list gratulacyjny dla mieszkańców, którzy tak licznie realizują się w różnych aktywnościach artystycznych. Wyrażając zadowolenie z reaktywacji czasopisma wójt zapewnił o swoim poparciu dla inicjatywy.

Na uczestników spotkania czekała jeszcze jedna atrakcja – rozlosowane zostały prace plastyczne twórców z Borunia: Tomasza Maćkiewicza, Jolanty Czwalik, Henryka Koniuszewskiego i Anny Humin, którzy osobiście wręczyli swoje dzieła zwycięzcom.