Get Adobe Flash player
  Urząd Gminy Siennica Różana
Siennica Różana 265 A
22-304 Siennica Różana 
    tel. 82 575-92-81
fax. 82 575-99-00
e-mail: Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie w przeglądarce obsługi JavaScript.
    Godziny urzędowania:
poniedziałek-piątek 7.30-15.30
Konto: 83 8200 1021 2003 2100 0606 0029
                                          Biuletyn
Informacji
Publicznej

Ostatnio dodane

Warsztaty zdobienia pisanek dla przedszkolaków

Jajko symbolizuje nowe życie i zmartwychwstanie, a pisanka jest tradycją naszych Świąt Wielkanocnych. Niestety często o tym zapominamy, kupując gotowe pisanki, a przecież warto samemu ozdobić jajka przed Wielkanocą i obdarować nimi przyjaciół. Taki własnoręcznie wykonany prezent ma niezwykłe znaczenie.

Dzieci z oddziału przedszkolnego Szkoły Podstawowej w Siennicy Różanej wspaniale bawiły się pracując ze swoimi bliskimi w czasie drugich już warsztatów zdobienia pisanek zorganizowanych dnia 22 marca 2013r przez nauczycielki Katarzynę Kondratiuk i Agnieszkę Rybczyńską. Dzieci wspomagane przez dorosłych realizowały swoje pomysły zdobienia jaj wykorzystując bogaty zestaw materiałów. Techniki zdobienia jaj były różnorodne: obmyślone w domowym zaciszu lub powielane według wzorów przygotowanych przez nauczycielki. Mamy nadzieję, że taka forma wspólnej pracy i zabawy na stałe wpisze się w kalendarz imprez szkolnych a jednocześnie przyczyni się do podtrzymywania naszej pięknej tradycji zdobienia pisanek przed Świętami Zmartwychwstania Pańskiego.

Celem warsztatów było podtrzymywanie tradycji wielkanocnych, rozwijanie twórczej wyobraźni dzieci oraz wspólne spędzenie czasu i dobra zabawa z rodziną. Z powstałych pisanek została przygotowana wystawa, którą mogą podziwiać uczniowie i pracownicy naszej szkoły. Mimo zimowej aury wszyscy bawili się doskonale czekając na przyjście prawdziwej wiosny.