Get Adobe Flash player
  Urząd Gminy Siennica Różana
Siennica Różana 265 A
22-304 Siennica Różana 
    tel. 82 575-92-81
fax. 82 575-99-00
e-mail: Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie w przeglądarce obsługi JavaScript.
    Godziny urzędowania:
poniedziałek-piątek 7.30-15.30
Konto: 83 8200 1021 2003 2100 0606 0029
                                          Biuletyn
Informacji
Publicznej

Ostatnio dodane

Tajemnicza podróż do Bentos

Marian Cichosz pochodzi z Mościsk obok Krasnegostawu. Zdolności pisarskie przejawiał już w latach szkolnych w Nałęczowie, ale tworzyć na poważnie zaczął dopiero po pięćdziesiątce. Zadebiutował w 2009 roku tomikiem pod wiele znaczącym tytułem „Modlitwa o miłość do wrogów”. Tytuł zaczerpnięty został z treści jednego spośród kilkudziesięciu wierszy więc musiał być dla autora bardzo ważny. Po dwóch latach opublikował zbiór wierszy „Słowa prawdy”.

Kilka razy miałem ochotę zapytać autora w jakim stopniu zawód prawnika, ekonomisty i polityka ułatwia lub przeszkadza formułować myśli poetyckie? Czy bardzo ważna funkcja wojewody, senatora RP, ministra sprawiedliwości lub aktualnie wiceprezesa Najwyższej Izby Kontroli nie odbiera twórczej weny? Czy w trakcie podejmowania trudnych decyzji można być także artystą, czy dopiero poza urzędem?

Z zachowania podczas spotkań literackich można sądzić, że Marian Cichosz w żadnym miejscu nie wzbrania się być poetą, tak jak nie obawia się publicznie przyznać do swojego rzymsko-katolickiego wyznania i duchowych kontaktów z Bogiem.

Wieczór promujący najnowszy tom poezji „Podróże do Bentos” odbył się w Centralnej Bibliotece Wojskowej im. Marszałka Józefa Piłsudskiego w Warszawie 6 czerwca 2013 roku. Gości witał już w hollu, zarówno autor jak i dyrektor biblioteki dr Jan Tarczyński. Wymieniali serdeczne uściski dłoni, a sympatyczne pracownice książnicy wręczały tomiki Mariana Cichosza. Poeta jednakowo przyjaźnie witał byłego ministra profesora Zbigniewa Ćwiąkalskiego, jak i gości ze Stowarzyszenia Miłośników Ziemi Siennickiej. Spory to obowiązek, albowiem na promocję przybyło aż 250 osób i każda z nich chciała otrzymać dedykację w gratisowym tomiku, wydanym - jak dwa poprzednie - bardzo starannie w twardej oprawie, ze słowem wstępnym Longina Jana Okonia.

Podczas promocji autor wypowiadał się oszczędnie, głos zabierali jego liczni przyjaciele, którzy przygotowali piękną oprawę spotkania. Wiersze bohatera wieczoru recytował Roman Holc, a śpiewała Danuta Belikowska w akompaniamencie Moniki Ciury, Antoniego Budy i Jakuba Kaczmarka (autora muzyki - świetnie zapowiadającego się kompozytora). Prawdziwą niespodziankę słuchacze przeżyli w momencie, gdy Marian Cichosz zaprezentował swoje zdolności wokalne przyłączając się do grupy śpiewających artystów. Pamiątkową płytę z nagraniami otrzymali wszyscy obecni, w tym nasza delegacja składająca się z przedstawicieli Stowarzyszenia Miłośników Ziemi Siennickiej: Anny Fornal, Feliksy Głowackiej, Marioli Niewiadomskiej, Magdaleny Adamczuk, Katarzyny Kondratiuk, Leszka Proskury i Andrzeja Misiury.