Get Adobe Flash player
  Urząd Gminy Siennica Różana
Siennica Różana 265 A
22-304 Siennica Różana 
    tel. 82 575-92-81
fax. 82 575-99-00
e-mail: Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie w przeglądarce obsługi JavaScript.
    Godziny urzędowania:
poniedziałek-piątek 7.30-15.30
Konto: 83 8200 1021 2003 2100 0606 0029
                                          Biuletyn
Informacji
Publicznej

Ostatnio dodane

Gaudeamus igitur

Uniwersytet Trzeciego Wieku w Siennicy Różanej dnia 6 października 2013 r. zainaugurował nowy rok akademicki 2013/14.Na uroczystość po mszy świętej przybyli słuchacze i zaproszeni goście; p. Janusz Szpak- Starosta krasnostawski, p. Waldemar Nowosad – przewodniczący Rady Gminy Siennica Różana, p. Leszek Proskura – wójt gminy Siennica Różana, p. Feliksa Głowacka – Prezes Stowarzyszenia Miłośników Ziemi Siennickiej wraz z zarządem, p. Andrzej Misiura – dyrektor GOK w Siennicy Różanej i p. Krzysztof Kołtun – autor poezji kresowej. Goście zostali przywitani gromkimi brawami przez 51 słuchaczy UTW.

Pani Anna Fornal - prezes UTW w Siennicy Różanej – zwróciła uwagę na potrzebę samokształcenia, wypełnienia wolnego czasu , utrzymania kontaktów towarzyskich przez ludzi, którzy dopiero teraz realizują młodzieżowe marzenia. Pan Janusz Szpak podkreślił rolę UTW, który promuje gminę i świadczy o zainteresowaniu ludzi starszych. Jest to pierwszy taki uniwersytet na wsi na 420 istniejących w Polsce. Pan Leszek Proskura wysoko ocenił postawę słuchaczy UTW, przypomniał jak doszło do powstania tej formy edukacji, nawiązał do decyzji rektora UMCS w Lublinie- prof. Andrzeja Dąbrowskiego.

Indeksy wręczono 7 osobom, a UTW tworzy już 80 osób.

Pan Krzysztof Kołtun w swojej gawędzie omówił historię Kresów, zwłaszcza Krzemieńca i przybliżył postacie związane z tą ziemią, uwypuklając życie i twórczość Juliusza Słowackiego. Na koniec odczytał kilka wierszy poświęconych temu poecie i Kresom.

Pani Krystyna Skóra – koordynator prac UTW – omówiła sprawy organizacyjne. Przypomniała o składce, o warsztatach, planowanych imprezach, podała harmonogram zajęć oraz poinformowała o zainstalowaniu przyrządów do ćwiczeń na powietrzu. Dzięki staraniom wójta oraz dobrze napisanemu przez p. Irenę Zaraza projektowi, UTW w Siennicy Różanej otrzymał fundusze na wycieczkę na Kresy, zakup ww. urządzeń oraz wykłady, które będą realizowane w bieżącym roku. Uroczystość przebiegła w miłej atmosferze przy herbatce i słodyczach. Po zakończeniu zebrani pełni wrażeń rozeszli się do domów, by po niedzieli brać udział w zajęciach.