Get Adobe Flash player
  Urząd Gminy Siennica Różana
Siennica Różana 265 A
22-304 Siennica Różana 
    tel. 82 575-92-81
fax. 82 575-99-00
e-mail: Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie w przeglądarce obsługi JavaScript.
    Godziny urzędowania:
poniedziałek-piątek 7.30-15.30
Konto: 83 8200 1021 2003 2100 0606 0029
                                          Biuletyn
Informacji
Publicznej

Ostatnio dodane

36-ty numer "Ziarna" zaprezentowany czytelnikom

Promocje „Ziarna” zaczynają na stałe wpisywać się w kalendarz kulturalnych wydarzeń gminy Siennica Różana. Nic w tym z reszta dziwnego, skoro współpracę z redakcją podejmuje coraz szersze grono zaangażowanych społecznie i kulturalnie mieszkańców gminy.

Dlatego też 7 listopada 2013 r. salę widowiskową Gminnego Centrum Kultury wypełnili miłośnicy czasopisma pragnący w pierwszej kolejności otrzymać jego 36-ty numer. Tym razem, podobnie jak znaczna część wydania, promocja skupiona była na działalności Teatru Pokoleń oraz twórczości malarskiej Edyty Pacześniak. Spotkaniu towarzyszył wernisaż prac tej artystki studiującej na Wydziale Artystycznym UMCS w Lublinie. Uczestnicy spotkania wzięli też udział w losowaniu, w którym nagrodą był obraz autorstwa Edyty Pacześniak.

Drugim bohaterem promocji był Teatr Pokoleń przygotowujący się do 5-lecia swojej działalności. Część zespołu wspominała swoje doświadczenie z pracy w teatrze, w szczególności jej początki podczas przygotowań do sztuki „Chata za wsią”. Niewątpliwie największe wzruszenie wywołała relacja Pani Janiny Brzyszko – najstarszej wiekiem, ale zawsze młodej duchem aktorki teatru.

Finałem spotkania była oczywiście prezentacja samego „Ziarna” – najpierw przez redaktora naczelnego – Andrzeja Davida Misiurę, a później przez autorów poszczególnych artykułów.