Get Adobe Flash player
  Urząd Gminy Siennica Różana
Siennica Różana 265 A
22-304 Siennica Różana 
    tel. 82 575-92-81
fax. 82 575-99-00
e-mail: Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie w przeglądarce obsługi JavaScript.
    Godziny urzędowania:
poniedziałek-piątek 7.30-15.30
Konto: 83 8200 1021 2003 2100 0606 0029
                                          Biuletyn
Informacji
Publicznej

Ostatnio dodane

Obchody Narodowego Święta Niepodległości

Gminne Obchody 95-tej Rocznicy Odzyskania przez Polskę Niepodległości zorganizowane zostały już w dniu 8 listopada br. Podyktowane to było chęcią jak najsilniejszego zaangażowania w ich przebieg młodzieży szkolnej.

Uroczystości rozpoczęła Msza Święta w intencji Ojczyzny odprawiona w Kościele p.w. WNMP. Podczas niej starosta Janusz Szpak zwrócił uwagę na znaczenie wartości patriotycznych i kultury narodowej w okresie zaborów, które pozwoliły narodowi na odzyskanie niepodległości. Wyraził również przekonanie, że są one równie ważne w dzisiejszych czasach, mimo jakże odmiennych okoliczności.

Po mszy przemarsz prowadzony przez Młodzieżową Orkiestrę Dętą w Krasnymstawie udał się do Zespołu Szkół Centrum Kształcenia Rolniczego, a w międzyczasie delegacje władz gminy, szkół i organizacji społecznych złożyły wieńce na pomniku żołnierzy poległych w obronie Ojczyzny.

W części oficjalnej głos zabrał wójt Leszek Proskura oraz prezes Koła Gminnego Związku Kombatantów i Byłych Więźniów Politycznych RP pan Julian Kubina.

Część artystyczna była wspólnym efektem pracy uczniów wszystkich siennickich szkół – od przedszkolaków, przez uczniów szkoły podstawowej i gimnazjum, którzy przedstawili widowisko patriotyczne po uczniów Zespołu Szkół Centrum Kształcenia Rolniczego, którzy zapewnili oprawę muzyczna i wokalną.