Get Adobe Flash player
  Urząd Gminy Siennica Różana
Siennica Różana 265 A
22-304 Siennica Różana 
    tel. 82 575-92-81
fax. 82 575-99-00
e-mail: Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie w przeglądarce obsługi JavaScript.
    Godziny urzędowania:
poniedziałek-piątek 7.30-15.30
Konto: 83 8200 1021 2003 2100 0606 0029
                                          Biuletyn
Informacji
Publicznej

Ostatnio dodane

Jubileusz Janusza Jutrzenki – Trzebiatowskiego w Siennicy Różanej

Dnia 13 czerwca 2014r. w Urzędzie Gminy miało miejsce niezwykłe kulturalne wydarzenie. 60 – lecie pracy twórczej znanego i cenionego artysty Janusza Jutrzenki – Trzebiatowskiego.

 

 

W uroczystość przybyli goście: Dyrektor Departamentu Kultury Andrzej Leńczuk, Wiceprezes NIK Marian Cichosz, Pani Julia Chabowska – Reca kustosz Muzeum J.J. Trzebiatowskiego w Chojnicach wraz z mężem, Pani Teresa Chomik – Kazarian, Dyrektor Zespołu Szkół w Siennicy Różanej Dariusz Michalak, Dyrektor Zespołu Szkół Centrum Kształcenia Rolniczego Jacek Jagiełło, Prezes Stowarzyszenia Miłośników Ziemi Siennickiej Feliksa Głowacka. Zabierający głos nie szczędzili ciepłych słów uznania, gratulacji i prezentów jubilatowi.

W ten wyjątkowy wieczór odbyła się również Uroczysta Sesja Rady Gminy, podczas której uchwalono pierwszy raz w historii gminy Akt Nadania Honorowego Obywatela Gminy Siennica Różana. Wójt Leszek Proskura wraz z przewodniczącym Rady Gminy Waldemarem Nowosadem wręczyli Akt Januszowi Jutrzence – Trzebiatowskiemu.

 W swoim wystąpieniu jubilat nie krył emocji i wzruszenia, jakie towarzyszyły mu w tej wyjątkowej chwili. Wspomniał, że Siennica Różana jest miejscem, w którym zostawił swoje sny… Artysta przekazał na ręce Wójta kolekcję dzieł sztuki składającą się z cyklu „Pejzaż siana” składający się z 20 obrazów olejnych, które znajdują się w stałej ekspozycji w Urzędzie Gminy Siennica Różana.

Część artystyczna, jaka odbyła się w trakcie tego wieczoru to czytanie poezji J.J. Trzebiatowskiego przez uczniów Gimnazjum Zespołu Szkół w Siennicy Różanej oraz utwory Chopina i Beethovena w wykonaniu Katarzyny Witt.