Get Adobe Flash player
  Urząd Gminy Siennica Różana
Siennica Różana 265 A
22-304 Siennica Różana 
    tel. 82 575-92-81
fax. 82 575-99-00
e-mail: Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie w przeglądarce obsługi JavaScript.
    Godziny urzędowania:
poniedziałek-piątek 7.30-15.30
Konto: 83 8200 1021 2003 2100 0606 0029
                                          Biuletyn
Informacji
Publicznej

Ostatnio dodane

Gimnazjaliści pracują "Na własne konto"

Już po raz drugi uczniowie naszej szkoły biorą udział w kolejnej, III edycji programu edukacji ekonomicznej "Na własne konto", którego pomysłodawcą i głównym wykonawcą jest Europejski Fundusz Rozwoju Wsi Polskiej we współpracy z Narodowym Bankiem Polskim. Celem programu jest poszerzanie wiedzy ekonomicznej uczniów, kształtowanie podstaw przedsiębiorczości, przekazanie umiejętności świadomego planowania własnej ścieżki zawodowej oraz zmniejszenie dysproporcji w znajomości narzędzi finansowych pomiędzy młodzieżą miejską, a młodzieżą pochodzącą z terenów wiejskich.

 

 

W ramach Programu w trakcie pierwszego tygodnia ferii zimowych grupa uczniów z klas I – III uczestniczyła w dodatkowych zajęciach z przedsiębiorczości i ekonomii. Poprzez zabawę i gry edukacyjne uczniowie poznawali podstawowe pojęcia i narzędzia ekonomiczne. Zajęcia prowadził Paweł Pawłusz - student 4 roku ekonomii z Białegostoku. W ramach zajęć praktycznych odwiedzili przedsiębiorców – ośrodek agroturystyczny „Bałkanówkę”, którego właścicielem jest pani Ewa Ziemińska oraz panią Magdalenę Mazurek, która prowadzi pizzerię „Tęcza”. Podczas tych wizyt panie odpowiedziały na wiele pytań dotyczących pozytywnych i negatywnych stron prowadzenia ich działalności.

 

Na zakończenie spotkań zostaliśmy poczęstowani kiełbaską z grilla i ciepłą herbatką oraz przepyszną pizzą. Jednym z punktów Programu była wizyta w Banku Pekao S.A w Krasnymstawie, gdzie uczniowie obejrzeli prezentację na temat rozwoju i możliwości telefonów komórkowych. W spotkaniu uczestniczył także Dyrektor placówki, który opowiedział o zasadach funkcjonowania banku. Główna księgowa banku pokazała różnice pomiędzy nowymi i starymi banknotami oraz podpowiedziała jak rozpoznać fałszywe pieniądze.

Podczas II semestru uczniowie będą musieli wykorzystać zdobytą wiedzę w praktyce przygotowując pracę konkursową - Teczkę Spółdzielni Uczniowskiej.