Get Adobe Flash player
  Urząd Gminy Siennica Różana
Siennica Różana 265 A
22-304 Siennica Różana 
    tel. 82 575-92-81
fax. 82 575-99-00
e-mail: Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie w przeglądarce obsługi JavaScript.
    Godziny urzędowania:
poniedziałek-piątek 7.30-15.30
Konto: 83 8200 1021 2003 2100 0606 0029
                                          Biuletyn
Informacji
Publicznej

Ostatnio dodane

Relacja z Pikniku Rodzinnego

W niedzielę 28 czerwca 2015 r odbył się po raz pierwszy w Gminie Siennica Różana Piknik Rodzinny połączony z dniem dziecka. Impreza miała miejsce przy zbiorniku retencyjnym w Kozieńcu.

Rozpoczęła się o godzinie 13.00 od zawodów strażackich młodzików. Podziwialiśmy zapał i umiejętności młodych druhów. Na pierwszych lokatach uplasowały się kolejno drużyny: OSP Żdżanne, OSP Rudka, OSP Wola Siennicka. Dyplomy i nagrody wręczyli: Wójt Gminy Siennica Różana Leszek Proskura, Prezes Zarządu Gminnego ZOSP RP Ryszard Stasiuk oraz Komendant Gminny OSP RP Janusz Dobosz.

Nieopodal na scenie przez cały czas trwania pikniku, odbywały się pokazy i występy. Tę część poprowadzili Agnieszka i Artur Proskura. Jako pierwszy swoją część artystyczną zaprezentował Zespół Szkół w Siennicy Różanej w programie o nazwie „100 uśmiechów na minutę”. Swoje umiejętności przedstawiły przedszkolaki, uczniowie szkoły podstawowej oraz gimnazjum.

W kolejnej części wystąpili przedstawiciele Zespołu Szkół Centrum Kształcenia Rolniczego w Siennicy Różanej, promując dostępne kierunki oraz szerokie możliwości zatrudnienia po ukończeniu ich. Z podziwem obejrzeliśmy kunszt kelnerski, jaki zaprezentowali uczniowie. Następnie mogliśmy posłuchać zespołu „Katorga” ze Skierniewic, w którym gra uczeń Jakub Mądra.

Po zakończonych prezentacjach szkół na scenę wkroczyły dziewczyny z zespołu NO NAME, ze swoim tanecznym repertuarem. Nie mniej widowiskowe były pokazy trików piłkarskich, w wykonaniu utalentowanych piłkarzy.

Nie zabrało również atrakcji dla najmłodszych. W namiocie promocyjnym Stowarzyszenia Miłośników Ziemi Siennickiej odbywało się malowanie twarzy. Dla dzieci przygotowano przeróżne gry i zabawy z animatorami, dmuchane zamki, wielkie bańki mydlane, przejażdżki kucykiem. Chętni mogli obejrzeć bojowe wozy strażackie oraz radiowozy policyjne, ich wyposażenie oraz możliwości. Niemal przez cały czas trwania imprezy odbywały się przejażdżki motorówkami strażackimi po zalewie.

 

Starszych uczestników bardzo zainteresowały występy ukraińskiego zespołu ludowego „Opalinka”, naszych lokalnych „Sienniczanki” oraz „Wrzos”. Na scenie pojawiła się także najmłodsza grupa wiekowa Zespołu Pieśni i Tańca Uniwersytetu Przyrodniczego w Lublinie „Jawor”. Następnie swoją grą i śpiewem ujęła wszystkich zgromadzonych Patrycja Wielgus oraz duet prezentujący utwory retro. Jak widać atrakcji nie brakowało. Tym, którzy dbają o swoje zdrowie zaoferowano pomiar cukru oraz ciśnienia krwi, odbywający się w namiocie Gminy Siennica Różana.

   

Wiele emocji wzbudziły konkursy zorganizowane dla reprezentantów sołectw oraz sołtysów. Były to: bieg z jajkiem, rzut ziemniakiem, szatkowanie kapusty na czas, rozbijanie balonów cepem oraz przeciąganie liny. Poświęcenie, z jakim walczyły drużyny było naprawdę imponujące. Wyrazy twarzy pokazują włożony wysiłek i świetną zabawę – bo przecież o to chodziło. Najsilniejszą okazała się drużyna z Żdżannego, kolejne to Rudka i Siennica Królewska Duża. Po zakończonych konkurencjach dyplomy i nagrody rozdali Starosta Krasnostawski Janusz Szpak, Wójt Gminy Siennica Różana Leszek Proskura oraz Przewodniczący Rady Gminy Siennica Różana Waldemar Nowosad.

Piknik Rodzinny, pomimo, że odbył się po raz pierwszy, zdecydowanie trzeba uznać za udany. Pogoda dopisała, humory również. Każdy znalazł atrakcję dla siebie, aktywnie spędził niedzielne popołudnie. Dziękujemy za tak wspaniałą zabawę organizatorom i darczyńcom.

Więcej zdjęć z imprezy dostępnych jest na naszym profilu 

https://www.facebook.com/siennicarozana