KATEGORIA: Aktualności

Fotogaleria

Gmina przyjazna środowisku

Gmina Przyjazna Środowisku

Aktualności
Opublikowano: 24 października 2019, admin

Gminne Obchody Odzyskania Niepodległości

10 listopada 2016 roku, to dzień, w którym odbyły się Gminne Obchody 98 rocznicy Odzyskania Niepodległości Polski z rąk zaborców. Jak co roku, rozpoczęciem był przemarsz na Mszę Święta w kościele parafialnym w Siennicy Różanej oraz złożenie wieńców, gdzie oddano szacunek tym, którzy poświęcili życie w walce o wolny kraj.

Uroczystości odbyły się w Zespole Szkół w Sienicy Różanej. Po odśpiewaniu hymnu – w asyście pocztów sztandarowych z terenu gminy – zebranych powitał Dariusz Michalak – dyrektor Zespołu Szkół w Siennicy Różanej. Podkreślił on wartość wolności, tradycji, możliwości bycia Polakami i mówienia językiem naszych przodków. O zdobywaniu przez Polskę niepodległości zabrani mogli usłyszeć z ust uczennicy gimnazjum, która odczytała referat okolicznościowy. Następnie głos zabrał Janusz Szpak – starosta krasnostawski, który przypomniał o pięknie polskiej historii, o romantycznym duchu Polaków oraz pozytywistycznych dążeniach do wspólnego dobra narodowego. Niezwykłe emocje dały słuchaczom słowa Juliana Kubiny, który osobiście doświadczył walki o kraj. Podziękował za pamięć o kombatantach, wieloletnią współpracę oraz zwrócił uwagę na cenę nieporozumień i braku zgody w narodzie.

W kolejnej części mogliśmy podziwiać występy uczniów Zespołu Szkół w Siennicy Różanej. Niezwykłe wykonania utworów wywoływały wiele refleksji wszystkich uczestników uroczystości.

Leszek Proskura wójt gminy podziękował wszystkim za obecność, młodzieży i opiekunom za oprawę święta oraz zaznaczył wagę tego typu uroczystości. To między innymi one uczą młodych Polaków tradycji, pielęgnowania wartości duchowych, uczą patriotyzmu.

Zapraszamy na naszą stronę , gdzie znajduje się pełna galeria zdjęć z uroczystości.

Link: https://www.facebook.com/siennicarozana/