KATEGORIA: Aktualności

Fotogaleria

Gmina przyjazna środowisku

Gmina Przyjazna Środowisku

Aktualności
Opublikowano: 25 października 2019, admin

XV Jubileuszowe Spotkanie Opłatkowe

W sobotę 7 stycznia 2017 odbyło się XV Jubileuszowe Spotkanie Opłatkowe mieszkańców i sympatyków Gminy Siennica Różana. Pomimo dość dużego mrozu na doroczne spotkanie opłatkowe przybyło kilkaset osób, tradycyjnie już do hali sportowej Zespołu Szkół Centrum Kształcenia Rolniczego w Siennicy Różanej.

W swoim przemówieniu Wójt Leszek Proskura przywitał przybyłych gości, podsumował rok 2016, oraz przedstawił plany na kolejny 2017 rok. Wśród inwestycji pojawiła się budowa chodnika w Zagrodzie, Żdżannem oraz Woli Siennickiej, przebudowa dróg w Zagrodzie, Boruniu, Siennicy Różanej, Siennicy Królewskiej Małej, Siennicy Królewskiej Dużej, Stójle, oraz Zagrodzie.

W tym roku statuetka „Zasłużony dla Gminy Siennica Różana” trafiła do metropolity lubelskiego Stanisława Budzika. Przewodniczący Rady Gminy Waldemar Nowosad odczytał werdykt kapituły, po czym nastąpiło oficjalne wręczenie przez głównych organizatorów. W podziękowaniu za wyróżnienie metropolita lubelskie podkreślił znaczenie takich spotkań jak „Nasze Gminne Spotkanie Opłatkowe”. Nawiązał również do współpracy i porozumienia, jakie jest nam niezmiernie potrzebne, by żyć w zgodnym społeczeństwie. Na koniec poświęcił opłatek, którym podzielili się wszyscy zgromadzeni, składając sobie życzenia.

W kolejnej części mieliśmy okazję obejrzeć i usłyszeć utwory kolęd i pastorałek w wykonaniu Olgi Szomańskiej i Macieja Miecznikowskiego. Swoim śpiewem stworzyli niesamowitą świąteczną atmosferę, która udzieliła się wszystkim zebranym gościom.

Gminne Spotkania Opłatkowe na stałe wpisały się w kalendarz uroczystości, jakie organizowane są w Gminie Siennica Różana. Nie było by to możliwe gdyby nie sponsorzy i darczyńcy, którym z całego serca serdecznie dziękujemy.

Zapraszamy na naszą stronę , gdzie znajduje się pełna galeria zdjęć z uroczystości.

Link: https://www.facebook.com/siennicarozana/