KATEGORIA: Aktualności

Fotogaleria

Gmina przyjazna środowisku

Gmina Przyjazna Środowisku

Aktualności


Opublikowano: 6 listopada 2019, admin

Inauguracyjny mecz Znicza Siennica Różana w chełmskiej A-klasie

W niedzielne popołudnie 27 sierpnia 2017 r. swoją przygodę z A-klasowymi rozgrywkami rozpoczęli gracze świeżo reaktywowanego Znicza Siennica Różana. Ze względu na przełożenie terminu pierwszego spotkania ligowego (ze Zrywem Gorzków) inauguracja przypadła na domowe spotkanie z piłkarzami Bugu Hanna.

Istnieje wiele porzekadeł związanych z futbolem. Jedną z najpopularniejszych takich maksym jest to, że „niewykorzystane okazje się mszczą” i właśnie ten aforyzm idealnie opisuje pierwsze domowe spotkanie Znicza. Zawodnicy kierowani przez trenera Cezarego Kaczora przeważali przez całe spotkanie grając ciekawą, kombinacyjną piłkę i wielokrotnie stwarzając sobie mniej, lub bardziej klarowne sytuacje bramkowe, ale brakowało im wykończenia. Ponadto przyjezdnych „ratował słupek”. Sama gra jednak podobała się kibicom, którzy licznie pojawili się na pierwszym meczu wznawiającego aktywność Znicza. Ostatecznie, po pojedynczym błędzie w obronie już pod koniec spotkania goście zdołali strzelić (jak się później okazało) jedyną bramkę w tym meczu.

Podopiecznych trenera Cezarego Kaczora czeka teraz nie lada wyzwanie, jakim będzie rozgrywanie swoich meczów praktycznie co trzy dni. Już w najbliższą środę zagrają zaległe spotkanie wyjazdowe w Gorzkowie, po czym w sobotę, 2 września czeka ich daleki wyjazd do podwłodawskiego Dubeczna.