KATEGORIA: Aktualności

Fotogaleria

Gmina przyjazna środowisku

Gmina Przyjazna Środowisku

Aktualności


Opublikowano: 6 listopada 2019, admin

Złote Gody w Siennicy Różanej

14 lutego 2017 roku w Sali Konferencyjnej Urzędu Gminy Siennica Różana odbyła się uroczystość wręczenia Medali za Długoletnie Pożycie Małżeńskie, czyli order nadawany parom, które przeżyły ze sobą 50 lat w jednym związku małżeńskim.

Odznaczonych zostało 14 par, co w skali wielkości gminy stanowi liczbę niebagatelną. Imprezę rozpoczęło przemówienie Wójta Leszka Proskury, który pogratulował jubilatom tak pięknego osiągnięcia i życzył dalszego powodzenia na wspólnej drodze.

Następnie wójt, wraz ze Starostą Januszem Szpakiem wręczyli w imieniu Prezydenta RP Medale, oraz inne pamiątkowe odznaczenia. Przed zaplanowanym poczęstunkiem starosta wzniósł toast za zdrowie odznaczonych, po czym nastąpiła krótka część artystyczna.

W kolejnej części głos zabrało kilku spośród jubilatów, którzy żartowali, podsumowywali długie lata pożycia, a także dziękowali za docenienie ich „osiągnięcia”. Po poczęstunku zrobiono pamiątkowe wspólne zdjęcie, zaś większość par zdecydowało się na dodatkowe zdjęcia razem z Wójtem.