KATEGORIA: Aktualności

Fotogaleria

Gmina przyjazna środowisku

Gmina Przyjazna Środowisku

Aktualności


Opublikowano: 8 listopada 2019, admin

Rozmawiali o bezpieczeństwie

 18 kwietnia w Sali Konferencyjnej siennickiego Urzędu Gminy miała miejsce Debata o bezpieczeństwie w gminie Siennica Różana. Nie było to pierwsze tego typu spotkanie z mieszkańcami naszej gminy, gdyż ubiegłego roku, dokładnie 21 lutego – odbyła się pierwsza taka debata.

Podobnie jak w przypadku zeszłorocznej, pierwszej debaty, tak i w tym roku spotkano się po to, by poruszyć temat bezpieczeństwa i zagrożeń, jakie dotyczą miejscowej ludności. Obecność władz służb mundurowych z terenu powiatu krasnostawskiego stworzyła natomiast możliwość wyjaśniania wszelkich wątpliwości związanych z różnymi aspektami bezpieczeństwa, a także umożliwiła porównanie statystyk dotyczących naszej gminy, z innymi jednostkami samorządowymi funkcjonującymi w naszym regionie.

Na początku spotkania Pan Wójt Leszek Proskura powitał wszystkich zebranych, odniósł się do tematu zebrania, po czym przekazał głos Panu Mariuszowi Kołtunowi – komendantowi powiatowemu policji w Krasnymstawie. Przedstawił on statystyki działań policyjnych na terenie naszego powiatu w 2017 roku i zestawił te dane z poprzednim okresem statystycznym. Pan Komendant stwierdził, iż ogólny poziom bezpieczeństwa zarówno na terenie gminy Siennica Różana, jak i całego powiatu krasnostawskiego można ocenić jako bardzo wysoki. Podobnego zdania był Kierownikowi Posterunku Policji w Siennicy Różanej – aspirant Sławomir Cypryański. Przedstawione przez niego dane i sprawozdania z działań jednostki, która obszarem swego działania obejmuje dwie gminy (Siennicę Różaną i Kraśniczyn) wykazały analogiczne do statystyk powiatowych spadek ilości przestępstw. Podobnego zdania, aczkolwiek dotyczącego innego zakresu bezpieczeństwa był kolejny z prelegentów: zastępca Komendanta Powiatowego Państwowej Straży Pożarnej brygadier Adam Niemczyk. Podobnie jak poprzednicy stwierdził on, iż nasza gmina należy do bezpiecznych.

Poza wystąpieniami przedstawicieli służb w czasie spotkania przewidziano także czas na dyskusję i zadawanie pytań przez zgromadzonych, co też skrzętnie wykorzystano. Pytano m.in. o istotne obecnie zagrożenia: wypalanie traw i roślin, oraz wyłudzanie pieniędzy przez różnego rodzaju oszustów. Rozważano też konkretne, prywatne przypadki i problemy.