KATEGORIA: Aktualności

Fotogaleria

Gmina przyjazna środowisku

Gmina Przyjazna Środowisku

Aktualności


Opublikowano: 8 listopada 2019, admin

Stulecie Odzyskania Niepodległości w naszej gminie!

Za nami główny punkt obchodów Stulecia Odzyskania Niepodległości w naszej gminie. W niedzielę, 13 maja w amfiteatrze przy Szkole Podstawowej im. Synów Pułku miała miejsce uroczystość uświetniająca ten wspaniały jubileusz.

Zanim jednak świętujący zgromadzili się w przyszkolnym parku w kościele odbyła się uroczysta msza święta. Następnie miejsce miał przemarsz uczestników do amfiteatru, gdzie nastąpiła część oficjalna całego wydarzenia, a potem cały segment artystyczny zwieńczony spektakularnym koncertem Reprezentacyjnego Zespołu Artystycznego Wojska Polskiego. W części oficjalnej ważnym punktem uroczystości było wręczenie pamiątkowych medali kombatantom i niektórym spośród osób zasłużonych dla Naszej Gminy. Znaleźli się pośród nich:

– Pan Henryk Karwat

– Pan Marian Jakubiec

– Pan Julian Kubina

– Pan Wiesław Zadrąg

– Pan Władysław Malesza

– Pani Apolonia Wolska

– Pani Leokadia Kaczor

– Pan Jan Włodarczyk

– Pani Helena Kluga

– Pan Henryk Jakubiec

a także:

– Pan Józef Zając – senator RP

– Pan Bogdan Gajos

– Pan Franciszek Golik

– Pan Henryk Cierocki

Całe wydarzenie okazało się być niezwykle udane, czego niezbitym dowodem jest wysoka frekwencja, która utrzymywała się od samego początku, aż do zakończenia występu gwiazdy wieczoru. Wszystkim uczestnikom dziękujemy za wspólną zabawę, będąca jednocześnie wyrazem patriotyzmu i przywiązania do Ojczyzny.

Pomimo tego, iż jak wspomnieliśmy główny punkt obchodów na szczeblu gminnym już za nami (druga część ma się odbyć w dniu 9 listopada), w poszczególnych miejscowościach naszej gminy będą odbywały się tzw. pikniki sołeckie, tym samym okazji do dalszego świętowania jubileuszu Polskiej Niepodległości na pewno nie zabraknie!