KATEGORIA: Ogłoszenie

Fotogaleria

Gmina przyjazna środowisku

Gmina Przyjazna Środowisku

Ogłoszenie
Opublikowano: 31 grudnia 2020, admin

Biuro Programu „Niepodległa” zaprasza na wirtualny koncert Karoliny Cichej i Spółki

Szanowni Państwo,

1 stycznia o godz. 19.00 Biuro Programu „Niepodległa” zaprasza na wirtualny koncert Karoliny Cichej i Spółki,  podczas którego usłyszymy tradycyjne pieśni pogranicza w autorskich interpretacjach zespołu. Transmisja będzie dostępna na kanale YouTube Niepodległej, a także na profilach Facebooku Niepodległej oraz Niepodległa. Miejsce spotkań.

Na dobre rozpoczęcie 2021 roku Karolina Cicha i Spółka wykonają utwory z płyty Tany. Materiał zebrany na tej płycie jest dialogiem tradycji ze współczesnością. Karolina Cicha sięga po formy typowe dla regionu: traktując je z szacunkiem wzbogaca o współczesne efekty dźwiękowe i taneczne gatunki muzyki etnicznej. Usłyszymy rootsowe uderzenie bębnów, polkę i sambę, a nawet elementy technotransu i rapu – w utworze, który powstaje z udziałem Karoliny Czarneckiej.

Warstwa wizualna koncertu została opracowana z wykorzystaniem materiałów archiwalnych sprzed stu lat. Dzięki wyjątkowej scenografii widzowie będą mieli okazję przenieść się w czasy dwudziestolecia międzywojennego, przyjrzeć twórczości artystycznej i życiu codziennemu ówczesnych mieszkańców Polski.

koncercie udział wezmą:

Karolina Cicha – śpiew, akordeon, bas

Karolina Matuszkiewicz – suka biłgorajska, kemancze, śpiew

Mateusz Szemraj – cymbały, saz

Patrycja Betley – instrumenty perkusyjne, śpiew

gościnnie: Karolina Czarnecka