KATEGORIA: Ogłoszenie

Fotogaleria

Gmina przyjazna środowisku

Gmina Przyjazna Środowisku

Ogłoszenie


Opublikowano: 5 marca 2021, admin

Będzie nowy wodociąg i przydomowe oczyszczalnie

Dzięki wsparciu Unii Europejskiej Gmina Siennica Różana wybuduje fragment wodociągu i ponad 30 przydomowych oczyszczalni ścieków. Umowa, potwierdzająca przyznanie unijnych pieniędzy jest już podpisana, przetargi na wykonanie robót powinny być rozstrzygnięte jeszcze w marcu, a wszystkie prace mają być zrealizowane w tym roku.

100-metrowy odcinek gminnego wodociągu zostanie wybudowany w osiedlu POM w Siennicy Różanej. Będzie to nowy fragment istniejącej sieci, z której w wodę zaopatrują się lokatorzy czterech bloków. Z kolei 31 przydomowych oczyszczalni ścieków powstanie w 8 miejscowościach: Siennicy Różanej, Siennicy Królewskiej Małej, Siennicy Królewskiej Dużej, Woli Siennickiej, Wierzchowinach, Żdżannem, Zagrodzie i Kozieńcu.

Przetargi na wykonanie robót, które zostały ogłoszone jeszcze w 2020 roku, powinny być rozstrzygnięte w tym miesiącu. Nowy odcinek sieci wodociągowej ma być gotowy do końca sierpnia, a oczyszczalnie powinny być wykonane do końca 2021 roku.

Kosztorysową wartość całego projektu pod nazwą „Budowa sieci wodociągowej oraz przydomowych oczyszczalni ścieków w gminie Siennica Różana” szacuje się na ponad 730 tysięcy złotych, z czego prawie 370 tysięcy to środki z unijnego Programu Rozwoju Obszarów Wiejskich.