KATEGORIA: Ogłoszenie

Fotogaleria

Gmina przyjazna środowisku

Gmina Przyjazna Środowisku

Ogłoszenie
Opublikowano: 14 kwietnia 2021, admin

Będą dotacje z rządowego funduszu

Gmina Siennica Różana ma podwójne powody do zadowolenia po ogłoszeniu wyników konkursu w kolejnej edycji Rządowego Funduszu Inwestycji Lokalnych. Na liście projektów, zaakceptowanych do dofinansowania, są dwa wnioski przygotowane przez miejscowy samorząd o łącznej wartości prawie 1 miliona 300 tysięcy złotych.

760 tysięcy to pieniądze na rozbudowę dworku, a pozostałe prawie 500 tysięcy gmina ma wykorzystać na przydomowe oczyszczalnie ścieków.

Dwór z przełomu 18. i 19. w Siennicy Różanej jest w trakcie rewitalizacji. Na inwestycję o wartości około 3 milionów 800 tysięcy złotych gmina ma już przyznaną dotację z Regionalnego Programu Operacyjnego Województwa Lubelskiego. Teraz samorząd pozyskał dodatkowe środki z RFIL.

Drugi wniosek, zaakceptowany do dofinansowania, dotyczy budowy 44 przydomowych oczyszczalni ścieków w różnych miejscowościach. Przetarg na wykonanie robót ma być ogłoszony po świętach.

To nie jedyna taka inwestycja w sieć wodno-kanalizacyjną. W najbliższych miesiącach samorząd planuje również budowę 100-metrowego odcinka gminnego wodociągu w osiedlu POM w Siennicy Różanej i 31 przydomowych oczyszczalni ścieków w 8 miejscowościach. W tym przypadku wykonawca robót jest już wybrany, a inwestycja będzie współfinansowana ze środków unijnego Programu Rozwoju Obszarów Wiejskich. (fot. gov.pl)