KATEGORIA: Ogłoszenie

Fotogaleria

Gmina przyjazna środowisku

Gmina Przyjazna Środowisku

Ogłoszenie


Opublikowano: 16 kwietnia 2021, admin

Civis Polonus – zaproszenie na spotkanie online „Cyfrowa transformacja Europy”

Szanowani Państwo,
w imieniu Fundacji Civis Polonus i Przedstawicielstwa Komisji Europejskiej w Polsce serdecznie zapraszam na spotkanie online „Cyfrowa transformacja Europy”, które odbędzie się 21 kwietnia o godzinie 17:00. To trzecie spotkanie z cyklu „Młodzi o przyszłości Europy. Spotkania online na temat kierunków rozwoju Unii Europejskiej”.
Naszym gościem będzie Jarosław Greser – doktor nauk prawnych, adiunkt na UAM w Poznaniu w zakresie prawa nowych technologii i regulacji wschodzących technologii, wykładowca na Politechnice Wrocławskiej, członek sieci eksperckiej Team Europe.
Porozmawiamy o ambicjach cyfrowych Unii Europejskiej. Poruszymy kwestie sztucznej inteligencji, Internetu Reczy, danych jako nowej ropie naftowej, bezpieczeństwa i prywatności w cyfrowym świecie. Dowiemy się, w jaki sposób rozwiązania cyfrowe mogą przełożyć się na osiągnięcie neutralności klimatycznej. Wspólnie zastanowimy się na tym, jakie problemy Europejczyków może rozwiązać cyfryzacja i co należy robić, aby transformacja cyfrowa faktycznie poprawiła jakość naszego życia. Rekomendacje wypracowane podczas spotkania zostaną przekazane Komisji Europejskiej jako głos młodych wpisujący się w Konferencję w sprawie przyszłości Europy.
Na spotkanie zapraszamy osoby do 30 roku życia. Obowiązuje wcześniejsza rejestracja i limit zgłoszeń – link do rejestracji.
Więcej informacji o znajdą Państwo na stronie internetowej.
Jeśli potrzebujecie Państwo więcej informacji, zachęcam do kontaktu z Łukaszem Dembińskim: e-mail
tel. 664036632.

Serdecznie pozdrawiam!