KATEGORIA: Aktualności

Fotogaleria

Gmina przyjazna środowisku

Gmina Przyjazna Środowisku

Aktualności


Opublikowano: 27 kwietnia 2021, admin

Dawno temu… w Siennicy

Mieszkańcy gminy Siennica Różana, którzy lubią opowiadać bajki, tworzyć niesamowite historie albo pisać opowiadania i… chować je do szuflady, mogą wykorzystać te zdolności i się nimi pochwalić. Miejscowe centrum kultury organizuje dla nich konkurs literacko-plastyczny pod hasłem „Dawno temu, za górami za lasami… w Siennicy”.

– Oczekujemy historii zarówno lekkich, wesołych, romantycznych, mrocznych i nieziemskich, jak też zupełnie realnych. W waszych opowiadaniach może się roić od fantastycznych stworzeń i postaci, ale mogą również występować zwyczajni ludzie czy zwierzęta. Forma i treść zależą wyłącznie od autora, ale jest jeden warunek – akcja dzieje się dawno temu w Siennicy – piszą w zaproszeniu do udziału w konkursie organizatorzy z Centrum Kultury i Biblioteki Publicznej w Siennicy Różanej.

Na razie czekają na teksty, a najlepsze opowiadania zostaną zilustrowane przez inną grupę uczestników konkursu. Całość ma być wydana w formie książkowej, a po udźwiękowieniu także zaprezentowana w internecie.

Teksty do 16 000 znaków lub rękopisy mogą zgłaszać wszyscy. Jury oceni je, biorąc pod uwagę pomysł, poprawność językową i tematykę związaną z Siennicą.

Prace trzeba dostarczyć do CK osobiście albo przesłać mailem na adres: goksiennica@gmail.com.

Termin przyjmowania propozycji upływa 4 maja.

(ilustracja: J. M. Szancer)