KATEGORIA: Aktualności

Fotogaleria

Gmina przyjazna środowisku

Gmina Przyjazna Środowisku

Aktualności
Opublikowano: 8 czerwca 2021, admin

Dziecięce zawody wędkarskie

Zgodnie z kilkunastoletnią tradycją młodzi mieszkańcy gminy Siennica Różana uczcili Dzień Dziecka… na zawodach wędkarskich. Zmagania odbyły się na miejscowym zbiorniku wodnym, a ich organizatorem po raz pierwszy było Stowarzyszenie „Sum” przy wsparciu Stowarzyszenia Miłośników Ziemi Siennickiej i urzędu gminy.

Do rywalizacji przystąpiło ponad 20 zawodników. Wszyscy uczą się w Szkole Podstawowej w Siennicy Różanej. – Pogoda na wędkowanie nie była rewelacyjna, ale z efektów można być zadowolonym. Ocenialiśmy karpie, płocie, okonie i karasie, a nagrodę za największą rybę zdobył Kacper Jesionowski, który złowił około 70-centymetrowego węgorza – relacjonuje w rozmowie z Informacyjną Agencją Samorządową prezes Stowarzyszenia „Sum” Jan Strojek.

Uczestnicy zawodów byli oceniani w dwóch kategoriach wiekowych.

Spośród młodszych wędkarzy z klas I – IV pierwsze miejsce zajął Fabian Zając, drugi był Tymon Zając, a na trzeciej pozycji uplasował się Michał Franczak.

W starszej kategorii, w której startowali uczniowie klas V – VIII najlepiej spisał się Adam Warda, na drugiej pozycji zawody ukończył Kacper Jesionowski, a trzeci był Marcin Zabłocki.

Nagrody dla wędkarzy wręczali prezesi – Stowarzyszenia „Sum” Jan Strojek i Stowarzyszenia Miłośników Ziemi Siennickiej Kamila Tuczyńska oraz wójt gminy Siennica Różana Leszek Proskura.

 

 

 

 

 

 

(fot. T. Malczewski)