KATEGORIA: Ogłoszenie

Fotogaleria

Gmina przyjazna środowisku

Gmina Przyjazna Środowisku

Ogłoszenie
Opublikowano: 6 lipca 2021, admin

Dwie nagrody dla kapeli w Łopienniku

Podwójny sukces Kapeli Ludowej „Siennica” z Siennicy Różanej na Międzynarodowym Festiwalu Ludowym „Łączy nas kultura”, organizowanej przez Gminny Ośrodek Kultury w Łopienniku Górnym. Podczas imprezy, która odbyła się w niedzielę 4 lipca, kapela zdobyła pierwszą nagrodę, a jej wokalistka i klarnecistka Klaudia Mazurek została uhonorowana drugą nagrodą za występ solowy.Kapela „Siennica” podczas niedzielnego festiwalu zaprezentowała polkę „Pod zielonym dębem” i kujawiaka „Czerwone jabłuszka”. Z kolei Klaudia Mazurek zgłosiła do konkursu utwór pod tytułem „Siwy gołąbeczek”.

Działająca przy wsparciu Centrum Kultury w Siennicy Różanej kapela zdobywała nagrody także na wcześniejszych edycjach festiwalu, który w tym roku odbył się po raz ósmy. Ze względu na obostrzenia, związane z pandemia koronawirusa, do Polski nie mogły przyjechać zagraniczni wykonawcy. Wystąpiło prawie 40 krajowych artystów. Do Łopiennika przyjechały kapele, zespoły śpiewacze i soliści m.in. z Opola Lubelskiego, Lubartowa, okolic Chełma i Tomaszowa Lubelskiego, a nawet z województwa podkarpackiego.

Zdobywcy pierwszej nagrody w kategorii kapel z Siennicy Różanej zagrali w składzie: Klaudia Mazurek – klarnet i śpiew, Gabriela Dubaj – tamburyn i śpiew, Nikola Kubik – skrzypce, Krzysztof Mazurek – akordeon, Łukasz Mazurek – trąbka, Paweł Galewski – bęben oraz Edward Słotwiński – kontrabas i śpiew. Kierownikiem zespołu jest Janusz Pawlicha.

(fot. Kapela Ludowa „Siennica)