KATEGORIA: Aktualności

Fotogaleria

Gmina przyjazna środowisku

Gmina Przyjazna Środowisku

Aktualności


Opublikowano: 13 lipca 2021, admin

Przed kampanią sprawozdawczo-wyborczą w OSP

W tym miesiącu w gminie Siennica Różana rozpoczną się zebrania sprawozdawczo-wyborcze w jednostkach Ochotniczej Straży Pożarnej. Pierwsze z takich spotkań jest planowane na 24 lipca w Zagrodzie, a ostatnie – na 18 września w Maciejowie. Przygotowania do kampanii sprawozdawczo-wyborczej były głównym tematem posiedzenia Zarządu Gminnego Związku OSP RP w Siennicy Różanej, które odbyło się w poniedziałek 5 lipca.

Poza ustaleniem harmonogramu zebrań, członkowie zarządu podsumowali dotychczasowe działania i dyskutowali o najbliższych planach, w tym zjeździe gminnym, który odbędzie się po zakończeniu zebrań w poszczególnych jednostkach. Omówili także wspólne działania w ramach festynu zaplanowanego na najbliższy weekend. W niedzielę 11 lipca nad zalewem w Kozieńcu odbędą się się pokazy strażaków i ratowników wodnych.

W poniedziałkowych obradach wzięli udział: prezes Zarządu Gminnego Związku OSP RP Ryszard Stasiuk, prezes zarządu powiatowego Janusz Szpak, wójt Leszek Proskura i komendant gminny Janusz Dobosz oraz przedstawiciele wszystkich OSP.

W gminie Siennica Różana jest osiem jednostek: Zagroda, Siennica Królewska Duża, Siennica Królewska Mała, Wola Siennicka, Maciejów, Żdżanne, Wierzchowiny i Siennica Różana. Ta ostatnia jako jedyna działa w Krajowym Systemie Ratowniczo-Gaśniczym.

(fot. UG Siennica Różana)