KATEGORIA: Ogłoszenie

Fotogaleria

Gmina przyjazna środowisku

Gmina Przyjazna Środowisku

Ogłoszenie


Opublikowano: 13 lipca 2021, admin

Urodziny najstarszej mieszkanki gminy

Najstarsza mieszkanka gminy Siennica Różana, Pani Apolonia Wolska z Kozieńca, skończyła 102 lata. Z okazji urodzin jubilatka odbierała gratulacje i życzenia, nie tylko od najbliższych i przyjaciół, ale również od przedstawicieli władz samorządowych.102-latkę odwiedzili m.in. wójt gminy Siennica Różana Leszek Proskura i prezes gminnego oddziału Związku Kombatantów RP i Byłych Więźniów Politycznych Julian Mazurek.

– Gdy dwa lata temu gościliśmy na 100. urodzinach Pani Apolonii obiecaliśmy, że będziemy ją odwiedzać także z okazji kolejnych rocznic. Wówczas jubileusz był nadzwyczaj okazały, a teraz, choć bez medali i gratulacji od przedstawicieli najwyższych władz państwowych, chętnie się spotykamy. Mimo swojego wieku Pani Apolonia jest osobą bardzo radosną i ciepłą, dobrze pamiętającą i opowiadającą o dawnych czasach – mówi wójt Leszek Proskura.

Apolonia Wolska urodziła się 4 lipca 1919 roku. W czasie II wojny światowej działała w ruchu oporu, pełniąc rolę sanitariuszki. Po szkoleniu, które przeszła w Warszawie, wróciła w rodzinne strony, gdzie nowymi umiejętnościami i wiedzą dzieliła się z innymi partyzantami.

Pani Apolonia jest nie tylko najstarszą, ale również jedyną mieszkanką gminy Siennica Różana, która przeżyła co najmniej 100 lat.

(fot. UG Siennica Różana)