KATEGORIA: Aktualności

Fotogaleria

Gmina przyjazna środowisku

Gmina Przyjazna Środowisku

Aktualności
Opublikowano: 3 sierpnia 2021, admin

Festyn Rodzinny oraz promocja szczepień

Prawie 50 osób skorzystało z możliwości zaszczepienia się przeciwko Covid-19 w punkcie, otwartym w minioną niedzielę w Centrum Kultury w Siennicy Różanej. Tego samego dnia na miejscowym stadionie odbył się Piknik Rodzinny pod hasłem „Wszyscy się szczepimy”.Z danych Ministerstwa Zdrowia wynika, że spośród ponad 4 tysięcy 100 mieszkańców gminy Siennica Różana w pełni zaszczepionych jest ponad 32%. Osoby, które skorzystały z tej możliwości w niedzielę 1 sierpnia, otrzymały jednorazową dawkę preparatu Johnson&Johnson.

Festyn promujący akcję szczepień obfitował w różne atrakcje, od występów lokalnych zespołów artystycznych, przez gry, zabawy i animacje dla dzieci, po koncerty zaproszonych artystów i degustację lokalnych potraw, przygotowanych przez niemal wszystkie koła gospodyń wiejskich z gminy Siennica Różana.

Miejscowe KGW przygotowały poczęstunek dla gości festynu i druhów z Ochotniczych Straży Pożarnych, którzy czuwali nad bezpieczeństwem uczestników.

O dobry humor dzieci dbały animatorki z centrum kultury i urzędu gminy, a na stoiskach swoją ofertę prezentowały Zespół Szkół Centrum Kształcenia Rolniczego w Siennicy Różanej, Powiatowa Stacja Sanitarno-Epidemiologiczna w Krasnymstawie, Rolnicza Spółdzielnia Produkcyjna „Zagroda” i Wojewódzki Ośrodek Ruchu Drogowego w Chełmie.

W części artystycznej zaprezentowali się: chór mieszany „Echo” z Woli Siennickiej, kapela „Siennica” z Siennicy Różanej, młodzież ze Strefy Wokalnej, działającej przy centrum kultury i dzieci, uczestniczące w zajęciach wakacyjnych w świetlicach wiejskich.

Niedzielna imprezę zakończyły koncerty zespołów „Solaris” i „Mazurek Band”.

Festyn pod hasłem „Wszyscy się szczepimy” odbył się przy wsparciu wojewody lubelskiego i sponsorów, którymi były firmy: „Agram” z Lublina, „Nierdzewni” i „Chemirol, Nadleśnictwo Krasnystaw oraz Stowarzyszenie Miłośników Ziemi Siennickiej.

(fot. UG Siennica Różana)