KATEGORIA: Ogłoszenie

Fotogaleria

Gmina przyjazna środowisku

Gmina Przyjazna Środowisku

Ogłoszenie


Opublikowano: 13 września 2021, admin

Apel Powiatowego Zespołu Zarządzania Kryzysowego

W związku ze wzrostem zakażeń SARS CoV – 2 i realnym zagrożeniem nadejścia kolejnej – czwartej fali pandemii COVID-19 w dniu  7 września 2021r. odbyło się posiedzenie Powiatowego Zespołu Zarządzania Kryzysowego z udziałem Burmistrza Miasta i Wójtów Gmin z terenu powiatu krasnostawskiego.

Zebrani zapoznali się z informacjami przedstawionymi przez dyrektora Powiatowej Stacji Sanitarno-Epidemiologicznej w Krasnymstawie oraz  dyrektora SP ZOZ w Krasnymstawie, które dotyczyły podejmowanych działań przeciwepidemicznych w związku z wystąpieniem wzrostu zakażeń oraz świadczeń opieki zdrowotnej w zakresie zapobiegania i zwalczania COVID-19.

Uczestnicy spotkania zaapelowali do mieszkańców naszego powiatu o podjęcie środków ostrożności, w szczególności przestrzegania zasad – Dystans, Dezynfekcja i Maseczki, jako podstawowego elementu walki z pandemią.

Jednocześnie zebrani zaapelowali o skorzystanie z możliwości ochrony przeciwko COVID-19, jaką daje szczepionka.

Dwa kluczowe elementy: DDM i szczepienia stanowią podstawę by opanować rozprzestrzenianie się koronawirusa, zmniejszyć skalę czwartej fali pandemii i wrócić do normalnego życia i znowu w pełni się nim cieszyć.

 

Przewodniczący Zespołu Zarządzania Kryzysowego

                                             (-) Andrzej Leńczuk