KATEGORIA: Ogłoszenie

Fotogaleria

Gmina przyjazna środowisku

Gmina Przyjazna Środowisku

Ogłoszenie
Opublikowano: 25 października 2021, admin

Gminna reprezentacja w plebiscycie „Mistrzowie Agro”

Gmina Siennica Różana ma liczną reprezentację w plebiscycie „Mistrzowie Agro 2021”. Siedmiu jej przedstawicieli ma szanse na tytuły w trzech spośród sześciu kategorii konkursowych.

Najwięcej kandydatów ubiega się o tytuł „Sołtysa Roku”. Na głosy poparcia liczą: Urszula Truskowska ze Stójła, Janina Berbeć z sołectwa Baraki i Józef Krzywicki ze Zwierzyńca.

Szanse na tytuł „Koło Gospodyń Wiejskich Roku” mają KGW Siennica Królewska Duża „Lawenda” i KGW w Rudce „Krynica”, a „Rolnikiem Roku” może zostać Paweł Górny z Siennicy Różanej.

W pierwszym etapie konkursu, organizowanego przez ogólnopolski serwis i magazyn dla rolników „Strefa Agro” oraz Kurier Lubelski, tytuły „Sołtysów Roku” i „KGW Roku” zostaną przyznane osobno w każdym powiecie województwa lubelskiego. W pozostałych kategoriach – „Rolnik Roku”, „Gospodyni Roku”, „Sołectwo Roku” i „Gospodarstwo Agroturystyczne Roku” głosowanie obejmuje od razu kandydatów z całego województwa.

Poparcia kandydatom z gminy Siennica Różana można udzielić na stronie: kurierlubelski.pl albo wysyłając SMS pod numer: 72355 z kodami:

LBS.426 – na Urszulę Truskowską,
LBS.190 – na Janinę Berbeć,
LBS.219 – na Józefa Krzywickiego,
LBK.737 – na KGW Siennica Królewska Duża „Lawenda”,
LBK.713 – na KGW w Rudce „Krynica”,
LBM.30 – na Pawła Górnego.

Głosowanie trwa do 5 listopada. Drugi etap konkursu – wojewódzki – z udziałem zwycięzców z powiatów zakończy się w połowie listopada, a finał krajowy jest planowany między 26 a 28 listopada.

 

źródło:

https://kurierlubelski.pl/p/kandydaci/mistrzowie-agro-2021%2C1010143/?groupId=93301

(fot. organizatorzy)