KATEGORIA: Ogłoszenie

Fotogaleria

Gmina przyjazna środowisku

Gmina Przyjazna Środowisku

Ogłoszenie


Opublikowano: 21 stycznia 2022, admin

Gminne usługi transportowe w ramach projektu: „Door Too Door”

Mieszkańcy gminy Siennica Różana, którzy mają problemy z poruszaniem się, mogą już korzystać z usług transportowych organizowanych przez samorząd. Będą one wykonywane w ramach projektu, współfinansowanego ze środków Unii Europejskiej, które zostały wykorzystane m.in. na zakup odpowiedniego samochodu i zatrudnienie pracowników.

Pojazd dostosowany do przewozu osób, wymagających wsparcia w zakresie mobilności, został zakupiony pod koniec ubiegłego roku. Jest też gotowy regulamin korzystania z usług, który jest dostępny na stronie internetowej gminy.

Podstawowym warunkiem, który trzeba spełnić, by móc korzystać z tej formy pomocy, jest wypełnienie odpowiedniej deklaracji. Dokument można pobrać ze strony: www.siennica.pl a jego papierową wersję odebrać w urzędzie gminy lub u sołtysów.

Z nowych usług może korzystać każda dorosła osoba, która ma kłopoty z tak zwaną mobilnością, a jej niepełnosprawność nie musi być potwierdzona specjalnym orzeczeniem. Po złożeniu wspomnianej deklaracji gmina pomoże w transporcie nie tylko do urzędu czy lekarza, ale również do pracy czy centrum kultury.

Nowe usługi są świadczone w dni robocze między 7.30 a 15.30. Zamówienie trzeba zgłosić najpóźniej na trzy dni przed planowanym przejazdem – osobiście, telefonicznie bądź mailowo. Zgłoszenia są przyjmowane w urzędzie gminy, telefonicznie pod numerami: 82 575 92 81 lub 726 881 360, a mailowo pod adresem: dowoz@siennica.pl.

W wyjątkowych przypadkach transport może być zgłoszony najpóźniej dzień przed wyjazdem, planowanym nawet na weekendy, ale w takich sytuacjach decyzje będą podejmowane indywidualnie i będą zależeć od możliwości organizacyjnych.

Pełny regulamin jest do pobrania ze strony: www.siennica.pl

Projekt „Usługi indywidualnego transportu door-to-door oraz poprawa dostępności architektonicznej wielorodzinnych budynków mieszkalnych”, jest realizowany we współpracy z Państwowym Funduszem Rehabilitacji Osób Niepełnosprawnych i finansowany ze środków Programu Operacyjnego Wiedza. Edukacja. Rozwój.