KATEGORIA: Ogłoszenie

Fotogaleria

Gmina przyjazna środowisku

Gmina Przyjazna Środowisku

Ogłoszenie


Opublikowano: 25 stycznia 2022, admin

Zgłoś kandydata do tytułu Dobroczyńca Roku 2021

laureaci dobroczyńca roku 2021

Po raz drugi będziemy wspólnie z naszymi Czytelnikami wybierać Dobroczyńców Roku – ludzi, którzy otworzyli swoje serca dla innych, służyli pomocą potrzebującym, samotnym i chorym. Czekamy na zgłoszenia kandydatów.

– Po pierwszej edycji naszego konkursu wiele osób chwaliło, że to bardzo cenna i potrzebna inicjatywa. Że jest potrzeba pokazywania ludzi, którzy robią coś dobrego dla innych, a sami pozostają często anonimowi i niedocenieni – mówi Wanda Jaroszczuk, redaktor naczelna Super Tygodnia Chełmskiego. – Dlatego nasza redakcja chce ich zaprezentować i uhonorować.

Rok 2021 nie był wcale łatwiejszy niż 2020, ale na pewno nieco inny. Gdy wybuchła pandemia Covid-19 i przyszło nam mierzyć się z nieznanym dotychczas, często śmiertelnym wrogiem, w wielu z nas ta sytuacja wyzwoliła olbrzymie pokłady dobroci, współczucia, potrzebę bezinteresownej pomocy.

W pierwszym roku nastąpił niespodziewany zryw dobroczynności. Ludzie, ryzykując swoje zdrowie, poświęcając swój czas, a często nawet pieniądze, wspierali potrzebujących, chorych, samotnych. Ruszyła wielka akcja szycia maseczek, dokarmiania medyków spędzających całe dnie w szpitalach czy w karetkach. Każdy chciał zrobić jakiś dobry uczynek.

Dla niektórych czynienie dobra stało się normą, codziennością, potrzebą. Wdrażali oni dobroczynność w życie w minionym roku, ale w bardziej usystematyzowanej formie. Pomoc nie zawsze miała bezpośredni związek z pandemią. Może nawet bardziej zainteresowali się osobami, które cierpiały na inne choroby i popadały w kłopoty z powodu zamknięcia szpitali i przychodni zdrowia. Wspierali ciężko lub śmiertelnie chorych, bez pieniędzy na drogie leki i kuracje, opuszczonych i bezradnych, zagubionych w nowej rzeczywistości, a także poszkodowanych w wyniku np. pożarów. Organizowali dla nich zbiórki pieniędzy, żywności i innych niezbędnych rzeczy, przygotowali koncerty charytatywne.

Takich ludzi chcemy pokazać w naszej gazecie, docenić ich poświęcenie dla innych i w symboliczny sposób uhonorować. Liczymy, że podpowiecie nam ich nazwiska i opiszecie ich zasługi. Zgłoszenie należy wysłać na adres: redakcja@supertydzien.pl (w nagłówku tytuł: zgłoszenie Dobroczyńca). Dobroczyńcę może wytypować każdy Czytelnik, stowarzyszenie, klub, firma itp. Kandydat może zgłosić się także sam, jeśli uzna, że swoimi działaniami zasłużył na wyróżnienie.

Do konkursu Dobroczyńca Roku 2021 można zgłaszać kandydatów w kategorii indywidualnej i zespołowej z miast i powiatów chełmskiego, włodawskiego i krasnostawskiego. W każdym powiecie odrębnie nominujemy Dobroczyńców Roku 2021, a następnie wspólnie z Czytelnikami i Kapitułą wyłonimy laureatów.

źródło: https://www.supertydzien.pl/wiadomosci/13924,regionzglos-kandydata-do-tytulu-dobroczynca-roku-2021