KATEGORIA: Ogłoszenie

Fotogaleria

Gmina przyjazna środowisku

Gmina Przyjazna Środowisku

Ogłoszenie


Opublikowano: 7 lutego 2022, admin

Coraz więcej pieniędzy na fundusz sołecki

Sołectwa w gminie Siennica Różana mają z roku na rok coraz więcej pieniędzy do rozdysponowania w ramach funduszu sołeckiego. W tegorocznym budżecie radni zabezpieczyli na ten cel 300 tysięcy złotych, w ubiegłym roku kwota ta była o prawie 16 tysięcy złotych mniejsza, a rok wcześniej mniejsza również o kilkanaście tysięcy.

Pieniędzy z roku na rok jest więcej, ale sposób ich wykorzystania jest podobny. Najchętniej sołectwa wydają gminne środki m.in. na wyposażenie świetlic wiejskich, remonty dróg oraz zagospodarowanie terenów przy świetlicach, czyli na przykład na wymianę ogrodzenia czy budowę altany.

Na 14 sołectw w gminie Siennica Różana z funduszu korzystają wszystkie. Podział pieniędzy odbywa się na podstawie algorytmu, który uwzględnia m.in. liczbę mieszkańców. W gminie Siennica Różana kwoty te wahają się od prawie 42 tysięcy złotych dla największego sołectwa Siennica Różana do około 10,5 tysiąca złotych dla sołectwa Zwierzyniec.

Samorządy mogą, ale nie muszą wydzielać środków na fundusz sołecki w swoim budżetach. Te, które zdecydują się na takie rozwiązanie, mogą liczyć na zwrot części nakładów z budżetu państwa.

źródło: https://ias24.eu/aktualnosci,siennica-rozana-coraz-wiecej-pieniedzy-na-fundusz-solecki,26547.html