KATEGORIA: Ogłoszenie

Fotogaleria

Gmina przyjazna środowisku

Gmina Przyjazna Środowisku

Ogłoszenie
Opublikowano: 16 lutego 2022, admin

Będzie dotacja na cyfryzację

Gmina Siennica Różana otrzyma dotacje z programu „Cyfrowa Gmina”. Umowa, potwierdzająca przyznanie środków powinna być podpisana w najbliższych dniach, a to pozwoli na rozpoczęcie procedury znalezienia dostawcy sprzętu i wykonania niezbędnych robót.

Gmina Siennica Różana otrzyma ponad 123,5 tysiąca złotych, które zamierza przeznaczyć m.in. na zakup serwera plików, 25 komputerów stacjonarnych, skanera, drukarki etykiet z czytnikiem kodów kreskowych oraz wykonanie diagnozy cyberbezpieczeństwa. Na przykład serwera plików obecnie urząd gminy nie ma, a używane dotąd komputery były kupowane ponad 10 lat temu.

W zamierzeniach autorów program „Cyfrowa Gmina” ma być odpowiedzią na problemy, szczególnie widoczne podczas pandemii. Ta pokazała, że sprawne wykorzystywanie technologii cyfrowych przez samorządy ma ogromne znaczenie dla zaspokojenia potrzeb mieszkańców. Wprawdzie wiele urzędów szybko i sprawnie przeniosło swoją działalność do sieci, ale przygotowanie gmin do realizacji tego typu działań nie zawsze jest możliwe. Przyczyną tych kłopotów często są braki sprzętowe, które ma uzupełnić program „Cyfrowa Gmina” współfinansowany z funduszy unijnych.

(fot. pixabay.com)