KATEGORIA: Ogłoszenie

Fotogaleria

Gmina przyjazna środowisku

Gmina Przyjazna Środowisku

Ogłoszenie
Opublikowano: 3 marca 2022, admin

Wsparcie dla Ukrainy ciągle potrzebne

Mieszkańcy gminy Siennica Różana, którzy chcą pomóc uchodźcom z Ukrainy, przekazując dary rzeczowe, nie muszą ich nigdzie dostarczać. Transport organizuje samorząd we współpracy z miejscowymi jednostkami Ochotniczej Straży Pożarnej.

– Na pojedyncze wezwania nie możemy od razu reagować, ale jeśli zbierze się kilka rodzin, które mają do przekazania żywność czy artykuły higieniczne, powinny to zgłosić do urzędu gminy – mówi wójt gminy Siennica Różana Leszek Proskura. Można to zrobić telefonicznie w dni robocze do 15.30 pod numer: 82 575 92 81.

– Już po kilku dniach widać, że nasi mieszkańcy nie są obojętni na los uciekających przed wojną. Reagują również niektóre, współpracujące z gminą lub innymi podmiotami z naszego terenu firmy. Na przykład „Agram” z Lublina przekazał dużą ilość mrożonek, „Giacomini” Toruń – sprzęt AGD, „Hydromet” Krasnystaw – bojler i grzejniki , „RUG Riello” Toruń – urządzenia grzewcze, „Ricom Energy” Skawina – ręczniki, a apteka „Eskulap” z Krasnegostawu – dużą partię leków. W imieniu potrzebujących rodzin wszystkim darczyńcom serdecznie dziękujemy – dodaje wójt Proskura. –

Dla uchodźców z Ukrainy są potrzebne przede wszystkim: żywność, środki czystości i higieny osobistej, koce i pościel. Zbierać można również odzież, ale tylko nową. Wszystko w miarę możliwości będzie przekazywane na granicę oraz dla rodzin z Ukrainy, które już osiedlają się w gminie Siennica Różana.

Na razie jest to około 30 kobiet i dzieci, ale należy się liczyć z tym, że ich liczba będzie się zwiększać, dlatego pomoc nadal będzie potrzebna.

Poza zbiórkami rozpoczęła się aklimatyzacja nowych mieszkańców. Na przykład grupa dzieci bierze udział w zajęciach piłkarskich, organizowanych przez „Znicz” Siennica Różana.

 

(źródło: https://ias24.eu/aktualnosci,siennica-rozana-wsparcie-dla-ukrainy-ciagle-potrzebne,26678.html?p=1

fot. pixabay.com)