KATEGORIA: Ogłoszenie

Fotogaleria

Gmina przyjazna środowisku

Gmina Przyjazna Środowisku

Ogłoszenie


Opublikowano: 22 lipca 2022, admin

Centrum kultury ma nową dyrektor

Agnieszka Poźniak będzie od poniedziałku 18 lipca nowym dyrektorem Centrum Kultury w Siennicy Różanej. Zastąpi na tym stanowisku Andrzeja Misiurę, który pełnił tę funkcję przez dwie dekady i z końcem czerwca osiągnął wiek emerytalny. Zgodnie z przepisami dyrektora gminnej instytucji kultury można wybrać w drodze konkursu, ale nie jest to wymóg ustawowy. Wójt gminy Siennica Różana Leszek Proskura zarządził konkurs, ale ten nie przyniósł rozstrzygnięcia, dlatego skorzystał z możliwości powołania na to stanowisko wybranej przez siebie osoby.

Agnieszka Poźniak ma doświadczenie w pracy w placówkach kulturalnych. Przez ostatnie dwa lata była dyrektorem Samorządowego Ośrodka Kultury w Leśniowicach, a wcześniej pracowała w Chełmskim Domu Kultury i „Radiu Bon Ton”, gdzie pełniła funkcję redaktor naczelnej.

Według wójta Leszka Proskury Agnieszka Poźniak ma odpowiednią wiedzę i umiejętności, gwarantujące prawidłowe wykonywanie obowiązków dyrektora centrum kultury. Na nowym stanowisku została zatrudniona na 2 lata.

Dotychczasowy dyrektor Andrzej Misiura pełnił funkcję dyrektora Centrum Kultury w Siennicy Różanej dwukrotnie. Najpierw a latach 1980 – 1991, a potem od 2013 do końca czerwca 2022 roku.