KATEGORIA: Ogłoszenie

Fotogaleria

Gmina przyjazna środowisku

Gmina Przyjazna Środowisku

Ogłoszenie


Opublikowano: 25 lipca 2022, admin

Jest przetarg na przedszkole ze żłobkiem

Gmina Siennica Różana ogłosiła przetarg na budowę przedszkola z oddziałem żłobkowym. Nowa placówka powinna powstać w ciągu trzech lat, a większość pieniędzy na ten cel samorząd pozyskał z Programu Inwestycji Strategicznych „Polski Ład”.- Teraz przedszkole mieści się w szkole podstawowej, ale nie spełnia wymogów przeciwpożarowych. Remont byłby bardzo drogi, dlatego zdecydowaliśmy się na budowę zupełnie nowego obiektu dla ponad 120 dzieci – tłumaczy w rozmowie z Informacyjna Agencją Samorządową wójt gminy Siennica Różana Leszek Proskura.

Przedszkole stanie na działce za „Orlikiem” między urzędem gminy a szkołą podstawową. Budynek będzie mieć łącznie ponad 1100 metrów kwadratowych powierzchni. Będą w nim cztery oddziały przedszkolne dla 100 dzieci i jeden oddział żłobkowy dla 24 maluchów. Inwestycja obejmuje również place zabaw i pełną infrastrukturę. Na placu przy nowym obiekcie powstanie parking dla samochodów i rowerów, zostaną zamontowane ławki i inne elementy małej architektury. Teren zostanie ogrodzony i oświetlony. Przetarg obejmuje także wyposażenie nowej placówki.

Firmy, które chcą zrealizować inwestycję w formule „zaprojektuj i wybuduj”, mogą składać oferty do 25 lipca, a na wykonanie wszystkich prac będą mieć 28 miesięcy od podpisania umowy. Wójt Leszek Proskura ma nadzieję, że wszystkie sprawy dokumentacyjne i procedury uda się załatwić do końca tego roku, a sama budowa rozpocznie się w 2023 i zakończy w 2024 roku.

Szacuje się, że dotacja z „Polskiego Ładu” powinna wystarczyć na pokrycie 85 procent kosztów inwestycji.