KATEGORIA: Ogłoszenie

Fotogaleria

Gmina przyjazna środowisku

Gmina Przyjazna Środowisku

Ogłoszenie
Opublikowano: 17 sierpnia 2022, admin

Święto Plonów 2022

15 sierpnia  w Kościele Parafialnym pw. Wniebowzięcia Najświętszej Maryi Panny w Siennicy Różanej o godz. 12:00 została odprawiona  Msza Św. w intencji Patronki Kościoła, rolników z terenu gminy oraz 102 rocznicy Bitwy Warszawskiej. Na to tradycyjnie obchodzone w Siennicy Różanej święto plonów został przygotowany wieniec dożynkowy przez KGW z Maciejowa,  a asystę procesji zapewnili druhowie strażacy  z jednostki w tej miejscowości.

Dożynki to jeden z najpiękniejszych dni w roku dla każdego rolnika: święto plonów, radość i odpoczynek po ciężkiej pracy. Wójt Gminy Leszek Proskura pragnie złożyć podziękowania rolnikom z terenu naszej gminy za wielki trud i za dobrą pracę. To święto jest ważne  dla nas wszystkich. Przypomina, że to dzięki ciężkiej pracy rolników codziennie trafia na stoły w naszych domach polski chleb. Bezpieczeństwo człowieka to przede wszystkim bezpieczeństwo żywnościowe. Praca rolnika jest wciąż podstawą egzystencji ludności. Tegoroczne święto nabiera szczególnego wymiaru w obliczu rosyjskiej agresji na Ukrainę. Chlebem pochodzącym z pracy polskiego rolnika dzielimy się od marca z naszymi ukraińskimi sąsiadami.

Szczególne podziękowania należą się mieszkańcom Maciejowa za inicjatywę i zorganizowanie tej uroczystości. Wspólna praca, podejmowanie wyzwań jednoczy mieszkańców i przynosi sukcesy, takimi działaniami kultywujemy naszą tradycję i historię, o tym co robiły i jakie dziedzictwo zostawiły nam wcześniejsze pokolenia, jak niegdyś pracowano i jak świętowano owocną pracę. Szczególne wyrazy wdzięczności kieruję do: księdza proboszcza Ryszarda Siedleckiego, księdza seniora Edwarda Łatki i księdza proboszcza Józefa Sereja za posługę mszy świętej, Pana Jerzego Włodarczyka sołtysa Maciejowa wraz z Radą Sołecką, Pani Bożeny Kowalewskiej Przewodniczącej KGW  i wszystkich Pań oraz druhów OSP za zaangażowanie  w przygotowanie dożynkowej uroczystości.