KATEGORIA: Aktualności

Fotogaleria

Gmina przyjazna środowisku

Gmina Przyjazna Środowisku

Aktualności
Opublikowano: 12 września 2022, admin

Udana premiera „Parkolandii”

Park w Siennicy Różanej już dawno tak bardzo nie tętnił życiem. W minioną sobotę miejscowe centrum kultury zorganizowało w tym miejscu po raz pierwszy festyn pod hasłem „Parkolandia”, który zgromadził tłumy dzieci, młodzieży i dorosłych gości.- Liczyliśmy na wysoką frekwencję, ale tak duże zainteresowanie naszą propozycją jest ogromnym zaskoczeniem. Dzięki wsparciu lokalnych firm i przedsiębiorców oraz władz gminy wszystkie atrakcje były oferowane bezpłatnie i cieszyły się tak dużą popularnością, że trzeba było czekać w kolejkach, by z nich skorzystać – cieszy się dyrektor Centrum Kultury w Siennicy Różanej Agnieszka Poźniak.

W sobotnie popołudnie w miejscowym amfiteatrze były dostępne dmuchane zjeżdżalnie, karuzela, przejażdżki konne i bryczką , tor przeszkód, paintball i zabawy z piłką w „Akademii Ultimate Street i u Stacha Wróblewskiego. Dzieci chętnie też malowały twarze i bawiły się bańkami mydlanymi, a wszystkich animatorzy zachęcali do śpiewania karaoke. Odbyło się również wiele konkursów, a za udział i poprawne wykonanie zadań sprawnościowych uczestnicy byli nagradzani udziałem w loterii fantowej lub talonem do wykorzystania na stoisku Zespołu Szkół Centrum Kształcenia Rolniczego w Siennicy Różanej, które serwowało lody, granitę i popcorn. O słone przekąski zadbała RSP Zagroda. Swoje stoiska na festynie miały także Nadleśnictwo Krasnystaw i Poczta Polska.

Dużo radości i wrażeń dostarczyli również strażacy. W „Parkolandii” każdy miał okazję spróbować swoich sił jako strażak, wejść do wozu i „ugasić” pożar. To ostatnie zadanie polegało na trafieniu strumieniem wody do celu, w czym duży udział mieli rodzice, pompujący wodę.

Pomysłodawcy sobotniego pikniku cieszą się, że w ten sposób najmłodsi mieszkańcy gminy w dobrej formie i w dobrych humorach podjęli nowe obowiązki, związane z powrotem do szkół po wakacjach. Jednocześnie dziękują wszystkim firmom, instytucjom i osobom, które wsparły przygotowanie tego wydarzenia.

Wysoka frekwencja i pozytywne opinie uczestników zmobilizowały również organizatorów do złożenia deklaracji, że po udanym debiucie „Parkolandia” dofinansowana ze środków Gminnego Programu Profilaktyki i Rozwiązywania Problemów Alkoholowych, Przeciwdziałaniu Narkomanii i Uzależnień Behawioralnych, znajdzie się w kalendarzu letnich imprez plenerowych za rok.

(fot. CK w Siennicy Różanej)