KATEGORIA: Ogłoszenie

Fotogaleria

Gmina przyjazna środowisku

Gmina Przyjazna Środowisku

Ogłoszenie
Opublikowano: 14 września 2022, admin

Będą pieniądze na cyfryzację CK

Mieszkańcy gminy Siennica Różana będą mogli rozwijać swoje umiejętności cyfrowe, a zdobytą wiedzę wykorzystać na przykład na rynku pracy. Takie możliwości chce im stworzyć miejscowe centrum kultury, które pieniądze na ten cel pozyskało z budżetu państwa.

 

– Chcemy stworzyć dwie nowe pracownie – multimedialną i grafiki cyfrowej – wyposażając je m.in. w 5 stanowisk komputerowych z profesjonalnym oprogramowaniem. Kupimy również inne urządzenia, aparaty fotograficzne czy projektor, który pozwoli rozszerzyć naszą ofertę choćby o organizację seansów w kinie plenerowym. W nowych pracowniach nasi goście będą mogli nie tylko ciekawie i pożytecznie spędzić wolny czas, ale również poznać techniki cyfrowe, które mogą im się przydać na współczesnym rynku pracy – wyjaśnia dyrektor Centrum Kultury w Siennicy Różanej Agnieszka Poźniak, która jest jednocześnie pomysłodawczynią projektu.

Planowane zajęcia będą dotyczyć m.in. obróbki filmów, zdjęć i dźwięków, a poprowadzą je instruktorzy centrum kultury, którzy wcześniej przejdą szkolenia, również organizowane w ramach projektu.

Szacuje się, że realizacja wszystkich pomysłów może kosztować ponad 140 tysięcy złotych. Pieniądze będą pochodzić z Programu Operacyjnego Polska Cyfrowa, którymi dysponuje ministerstwo kultury.

W konkursie „Konwersja cyfrowa domów kultury”, działające w imieniu resortu Narodowe Centrum Kultury, podzieliło prawie 9 milionów złotych na 60 instytucji kultury w Polsce, w tym CK w Siennicy Różanej. To jedyna placówka w powiecie krasnostawskim, które otrzyma pieniądze.

(fot. CK w Siennicy Różanej)