KATEGORIA: Ogłoszenie

Fotogaleria

Gmina przyjazna środowisku

Gmina Przyjazna Środowisku

Ogłoszenie
Opublikowano: 14 września 2022, admin

Niedziela ze smakiem

Po dwuletniej przerwie spowodowanej pandemią do Siennicy Różanej wraca festiwal smaków. Organizowana po raz piąty impreza, planowana na niedzielę 18 września, będzie mieć nową formułę, ale jej najważniejszą częścią pozostaje konkurs kulinarny.

Nowość polega przede wszystkim na tym, że Festiwal Siennickich Smaków będzie otwarty dla wszystkich. Nasi goście będą mogli nie tylko bezpłatnie skosztować wszystkich specjałów, ale również wybrać swoich faworytów w poszczególnych kategoriach konkursowych – zapowiada dyrektor Centrum Kultury w Siennicy Różanej Agnieszka Poźniak.

Stoiska z lokalnymi przysmakami, przygotowane przez koła gospodyń wiejskich i grupy nieformalne, będą czekać na odwiedzających w parku przy amfiteatrze w Siennicy Różanej od 15.00.

Propozycje, zgłoszone do konkursu kulinarnego będą oceniane w trzech kategoriach: „Słowiański Fast Food” – danie podstawowe, łączące w sobie tradycje słowiańskie z kuchnią we współczesnym stylu, „Kołacz z miodem i nie tylko” – deser inspirowany kuchnią Słowian, przygotowany z użyciem tradycyjnych składników, oraz „Słowiańskie specjały – nalewki prosto z natury” – napoje tradycyjne prozdrowotne.

W każdej z tych kategorii jury przyzna po trzy nagrody, a publiczność po jednej.

Ponadto lokalny producent RSP Zagroda zaprasza na ostatni w tym roku grill plenerowy.

Podczas Festiwalu Siennickich Smaków nie zabraknie także muzycznych akcentów. Zadbają o nie lokalny zespół „Wrzos” z Borunia ze specjalnym repertuarem na niedzielną imprezę oraz „Czarne Lwy” z Przedmieścia, które zapraszają na „retro potańcówkę”. Całość zakończy wieczorna dyskoteka, którą poprowadzi DJ Wodzirej Emilio.

Partnerem wydarzenia Festiwal Siennickich Smaków jest Województwo Lubelskie „Lubelskie Smakuj Życie!”.

Patronem honorowym festiwalu jest Marszałek Województwa Lubelskiego Jarosław Stawiarski, a do wspólnej zabawy zapraszają: wójt i Centrum Kultury w Siennicy Różanej oraz Stowarzyszenie Miłośników Ziemi Siennickiej.

Medialnie tegoroczny festiwal wspierają: Informacyjna Agencja Samorządowa, Radio Bon Ton, Nowy Tydzień i Super Tydzień.

(fot. CK w Siennicy Różanej)