KATEGORIA: Ogłoszenie

Fotogaleria

Gmina przyjazna środowisku

Gmina Przyjazna Środowisku

Ogłoszenie
Opublikowano: 23 września 2022, admin

Centrum kultury zaprasza po wakacjach

Zajęcia w sześciu grupach tematycznych proponuje dzieciom i młodzieży w nowym sezonie artystycznym centrum kultury w Siennicy Różanej. Na razie placówka przyjmuje zapisy chętnych, a na pierwsze spotkania zaprasza od października. Pod okiem profesjonalnych instruktorów młodzi mieszkańcy gminy mogą rozpocząć albo kontynuować swoją przygodę ze sztuką.

Nową propozycją w tegorocznej ofercie jest taniec współczesny dla dwóch grup wiekowych, 6 – 10 lat i 11 – 15 lat. Podczas zajęć uczestnicy nie tylko poznają techniki tańca współczesnego, ale również będą bawić się w rytm zróżnicowanej muzyki, od klasyki przez POP po muzykę elektroniczną. Oprócz technik tanecznych w programie znajdą się elementy gimnastyki oraz ćwiczenia wspomagające, rozluźniające, rozciągające i wzmacniające układ mięśniowy. Zajęcia poprowadzi tancerz Lubelskiego Teatru Tańca oraz współorganizator otwartych Warsztatów Taneczno-Kondycyjnych w Centrum Kultury w Lublinie Wojciech Kaproń.

W pracowni plastycznej CK w Siennicy Różanej będą się odbywać również spotkania z rysunku dla dzieci w wieku od 6 do 12 lat, które nauczą się posługiwać ołówkiem, węglem, sepią i mazakami.

Kolejną propozycją dla tej samej grupy wiekowej jest „Malarstwo od podstaw”, czyli nauka różnych technik, od akwareli, przez tempery, po akryl, stosowane pędzlem i… dłońmi.

Centrum kultury zaprasza także na zajęcia graficzne z linorytu, na których można nauczyć się posługiwania dłutkiem i wałkiem. Instruktorzy podkreślają, że linoryt jest techniką bardzo precyzyjną i wciągającą, dającą niepowtarzalne efekty.

Rozwinąć kreatywność i wyobraźnię przestrzenną, a także nauczyć się cierpliwości i staranności można na zajęciach rękodzielniczych. Uczestnicy spotkań będą tworzyć mozaiki, a także wykonywać biżuterię, wyroby z ceramiki, masy solnej i gipsu oraz witraże.

W nowym sezonie w siennickim centrum kultury będzie się można również pobawić w teatr, wyrażając swoje emocje poprzez ruchy ciała, gesty i mimikę.

Zapisy chętnych na wszystkie zajęcia są przyjmowane telefonicznie pod numerem: 82 575 99 53 do końca września. Potem zostanie ustalony szczegółowy harmonogram spotkań, który będzie dopasowany do możliwości, oczekiwań i potrzeb uczestników.

(fot. CK w Siennicy Różanej)

Więcej na www.ias24.eu
ias24.eu